preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Beşiri’de Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi

Batman'ın Beşiri ilçesinde Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

besiride-mevlid-i-nebi-etkinligi-duzenlendiPlatformumuz üyesi Beşiri Hizmet-Der tarafından Kapalı Spor Salonunda Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi. Hz. Muhammed (sav), kutlu veladetinin seneyi devriyesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed” temasıyla Beşiri’de anıldı.

Düzenlenen etkinliğe; HÜDA PAR Beşiri ilçe Başkanı Veysi Ortaç, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ahmet Dedebek, Platformumuzun Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Program, Molla Ahmet İptaş’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İsmail Tufan Hoca’nın okuduğu mevlit ile devam eden programda sanatçılar tarafından ilahi ve ezgiler seslendirildi. İlahi ve ezgilerin ardından Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Etkinlikte konuşan Kur’an Nesli Platformu Batman koordinatörlerinden Mehmet Emin Sütçü, Hz. Peygamberin hayatından kesitler anlatarak onun rahmet, barış ve adalet yönüne dikkat çekti.

Sütçü, “O peygamberin o mübarek hayatı bugün en ince ayrıntısına kadar bizlere ulaştırılmıştır. Rabbimiz bir ayette ‘Allah seni insanlara kaşı koruyacaktır.’ buyuruyor. Peygamber efendimizin hayatta iken kendisine suikast etmek isteyenlere karşı koruduğu gibi onun vefatından sonra da kendisini korumaya devam ettiğini bilelim. Kendisi; mesajıyla, sünnetiyle ve hadisleriyle halen yaşamakta ve Rabbimiz O’nun hayatına, O’nun sünnetine uzatılmak istenen kirli ellere müsaade etmeyerek, O’nun sünnetini, O’nun hayatını tertemiz bir şekilde bizlere ulaştırarak onu korumaya devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

İnsanlığın İslam’ı doğru dürüst tanımadığını ve batının anlattığı gibi tanındığını ifade eden Sütçü, “O halde Âlem-i İslam’ın yeniden hayat bulmasını, sadece İslam âleminin değil bütün insanlığın rahata, huzura ve adalete kavuşmasını istiyorsak üzerimize düşen çok vazifeler var. Eğer bugün bizler İslam’ın güzelliğini hayatımızda gösterebilseydik emin olun diğer milletler İslam’a kitleler halinde koşacaklardı. Üzerimizde büyük bir vebal var. İnsanlık bugün İslam’ı doğru dürüst tanımıyor. Batının tanıttığı gibi, batının medyasından o zalimlerin verdiği şekliyle tanıyor. Bizler, İslam’ı hayatımızda yerleştiremediğimiz için bizimle de tanıyamadıkları için onların vebali de bizim boynumuzdadır. Uyanmak, silkelenmek zamanı, o nur ile aydınlanıp ve dünyayı o nurla ile aydınlatma zamanıdır.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından seslendirilen ilahi ve ezgilerin ardından program Molla Ahmet İptaş’ın yaptığı dua ile son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2019
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031