Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Kudüs Günü

Her yıl Ramazan ayının son Cuma günü anılan kudüs günü müslümanlar için önemli ve kutlu bir gündür. Platformumuz her yıl Kudüs Günü etkinlikleri düzenlemekte ve basın açıklamaları düzenlemektedir.

Platformumuzun düzenlediği 2016 yılı Kudüs Günü etkinliğinin detayları aşağıdaki gibidir.

Turgut Özal Bulvarı Atatürk Parkı önünde toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Batman Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi ve Köylerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Güneş, Mescidi Aksa’nın İslam alemi için önemine değindi.

Selahaddin-i Eyyubi’nin Kudüs’ü fethetmek için kendine gülmeyi haram ettiğini belirten Güneş, şöyle devam etti:

“Müslümanların inançlarının gereğini yerine getirmemelerinden dolayı, bugün Filistin topraklarının tamamı siyonist işgali altındadır. Gazze ve Batı Şeria birer açık hava hapishanesi gibidir. Filistin’e uygulanan ambargo ve tecritten dolayı çocuklar açlıktan ölmekte, ilaç yokluğundan hastalar tedavi edilememektedir. Yeterli gıda bulunmadığı gibi, içme suyu dahi temin edilmesine müsaade edilmemektedir.

Mescidi Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu vurgulayan Güneş, Müslümanların bir binanın tuğlaları gibi birbirleri ile kenetlenmeleri gerektiğini belirtti.

Yapılan duanın ardından grup dağıldı.

Batman 2016 Kudüs Günü Etkinliği