preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Hazreti Ali’nin amacı İslam ümmetinin birliğiydi

Akçakale İlçe Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen programda konuşan Araştırmacı Nezir Tunç, "Hazreti Ali'nin amacının çektiği tüm sıkıntılara rağmen İslam ümmetinin birliğiydi." dedi.

hazreti-alinin-amaci-islam-ummetinin-birligiydiAkçakale İlçe Koordinatörlüğümüz tarafından “Sahabe Ayı” etkinlikleri kapsamında “İlmin Kapısı Hazreti Ali” temalı program düzenledi. Programda bir konuşma yapan, Araştırmacı Nezir Tunç, “Hazreti Ali’nin amacı, çektiği tüm sıkıntılara rağmen İslam ümmetinin birliğiydi.” dedi.

Vakfımızın kasım ayında organize ettiği “Sahabe Ayı” etkinlikleri kapsamında bir program da Akçakale’de gerçekleşti.

Akçakale İlçe Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen “İlmin Kapısı Hazreti Ali” temalı gecede; çocukluğu, gençliği ve tüm hayatı İslam’la geçen Hazreti Ali’nin hayatını konu alan programa Araştırmacı Yazar Nezir Tunç konuşmacı olarak katıldı.

Tunç, Hazreti Ali’yi ümmetin layıkıyla anlaması gerektiğini söylediği konuşmasında “O’nun amacı, Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) döneminde de kendi döneminde de çektiği tüm sıkıntılara rağmen İslam ümmetinin birliğiydi. Ancak ümmet olarak biz onu anlamadık. Anlasaydık bugün yanı başımızda Suriye’de Müslümanlar birbirlerini katletmezdi. Mısır’da, Filistin’de ve tüm İslam coğrafyasında ağlayanlar Müslümanlar olmazdı.” dedi.

Program daha sonra ilahi sanatçılarının seslendirdiği ve Mustafa Ayhan Camii İmamı Mehmet Oktar Hoca’nın yaptığı duayla sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Şubat 2019
  P S Ç P C C P
  « Oca    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728