Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siirt Koordinatörlüğümüz Bayramlaşma Programı Düzenledi

SİİRT – Peygamber Sevdalıları Platformu Siirt Koordinatörlüğü, kentin en büyük camisi olan Abdulkerim Sancak Camii bayramlaşma merasimi düzenledi.

Siirt’te Peygamber Sevdalıları Platformu'ndan bayramlaşma merasimi

Peygamber Sevdalıları Platformu Siirt İl Koordinatörlüğü tarafından bayramlaşma merasimi düzenlendi. Merasim halk tarafından büyük ilgi gördü.

Kentin en büyük camisi olan Abdulkerim Sancak Camii’nde düzenlenen programa, HÜDA PAR İl Başkanı Behcet Sevgili, Gençlik Kolları Başkanı Yakup Toprak, Mustazaflar Cemiyeti Başkanı Orhan Ay, Umut Kervanı Siirt Temsilcisi Salih Evin, Siirt’in kanaat önderlerinden Mehmet Tetik, Platform yeklileri, üye ve gönüllüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Merasimde getirilen tekbir ve salavatlar manevi bir atmosfer oluşturdu.

Etkinlikte konuşan HÜDA PAR İl Başkanı Behcet Sevgili, Arakan’da Müslümanlara yönelik yaşatılan vahşete dikkat çekerek dua etti. Sevgili’nin okuduğu duaya katılımcılar hep bir ağızdan “amin” diyerek eşlik etti.

Siirt’in kanaat önderlerinden Mehmet Tetik, yaptığı açıklamada bu tür etkinliklerin önemine değindi. Tetik, “Peygamber efendimizin birçok sünneti vardır. Bu sünnetlerden en değerli olan iki bayramdan birini kutluyoruz. Her sene adet haline getirdiğimiz bayram halkalarını bu sene de gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Eskiden halkımız bayramları sünnete uygun geçiriyordu. Fakat son zamanlarda bazı kesimler, bayramları etkisizleştirmeye hatta bazı nedenler öne sürerek iptal etmeye dahi kalktılar. Allah’a hamd olsun başaramadılar. Biz de bu bayram halkalarını oluşturarak eskiden kutlandığı gibi sünnete uygun haline getirmeye gayret ediyoruz. Peygamber efendimizin bu sünnetini yerine getirdiğimizden dolayı çok mutluyuz. Onun sünnetini ihya etmeye çalışıyoruz.  Buradan halkımıza bu bayramlaşma halkalarına katılmaya davet ediyorum.” dedi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2021
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031