preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siyer Sınavında başvurular bugün sona eriyor

Vakfımız tarafından Türkiye geneli 17 Şubat'ta düzenlenecek O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavına başvurular bugün sona eriyor.

siyer-sinavinda-basvurular-bugun-sona-eriyorVakfımız tarafından, 17 Şubat’ta “O’nu oku O’nu yaşa” sloganıyla Türkiye geneli düzenlenecek ödüllü Siyer Sınavı’na başvurular bugün sona eriyor.

Sınav başvurular 15 Aralık itibariyle başlamıştı. Önceki yıllarda olduğu gibi sınav 4 kategori şeklinde gerçekleşecek.

Sınav kitapları

4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencilerinin katılacağı birinci kategori için Yazar Feyzullah Zerey’in Semere Yayıncılıktan çıkan “En Güzel Örnek Hazreti Muhammed” adlı kitabı kaynak olarak belirlendi.

6, 7 ve 8’inci sınıflar ise ikinci kategoride Yazar Mehmet Ali Gönül’ün Semere Yayıncılıktan çıkan “Sevgili Peygamberimiz” isimli kitaptan sorumlu olacak.

9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri de Yazar İdris Şimşek’in Semere Yayıncılıktan çıkan “Hazreti Muhammed’i Tanımak” isimli kitabından mesul olacak.

Üniversite ve diğer tahsil durumuna mensup olanlar için geçerli olacak 4’üncü kategori de ise Yazar Hüseyin Yıldız’ın Semere Yayıncılıktan çıkan “Resul-i Ekrem” isimli kitabı kaynak olacak.

Başvurular

Başvurular www.peygambersevdalilari.com ve www.siyersinavi.com web sayfasından veya Vakfımız tarafından belirlenen herhangi bir sınav merkezi/noktası üzerinden yapılacak.

Siyer Sınavı başvurusu, internet aracılığı ile ön başvuru yapıldıktan sonra Vakfımız tarafından belirlenen herhangi bir sınav merkezi/noktasında, belirlenen sınav kitabı temin edilip yapılan ön başvuru onaylattırılması gerecek. Başvuru tamamlandıktan sonra adaya, başvurusunun onaylandığına dair mesaj gönderilebileceği gibi adayın kendisi de başvurusunun onaylanıp onaylanmadığını internet adresinden kontrol etmesi gerekecek. Siyer Sınavında her kategori için belirlenen sınav kitabı, Vakfımız tarafından belirlenen yerlerden/noktalardan temin edilecek.

Vakfımız tarafından daha önce herhangi bir bölgede düzenlenen siyer sınavlarında dereceye girip umre ödülü kazananlar, 2019 “O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı”na katılıp dereceye girseler dahi verilecek ödüllerin hiçbirinden yararlanamayacak.

“O’nu oku, O’nu Yaşa Ödüllü Siyer Sınavı” nda dereceye girmek tek başına bir hak teşkil etmeyecek. Başvuru şartlarını taşımayanlar, yanlış, yanıltıcı veya gerçek dışı beyanda bulunanlar ile sınav kurallarını ihlal ettiği tespit edilenler bu durumdan dolayı sınavları iptal edileceğinden her hangi bir hak iddia edemeyecek. (Başvuru esnasında öğrenim bilgilerini yanlış verme veya optik formdaki bilgilerde eksik yanlış veya yanıltıcı kodlama vb. gibi)

Sınav sonucunda dereceye girip umre ödüllü kazananlar, kendileri umreye gitmedikleri takdirde sadece birinci derece akrabalarından birini (anne, baba, eş, kardeş veya çocuklardan-18 yaş ve üstü-birini) yerine gönderebilecek.

Sınavı yapılacağı yerler ve tarihi

Sınav, Vakfımız tarafından belirlenen ve http://www.peygambersevdalilari.com ve http://www.siyersinavi.com web sayfalarında yayınlanacak olan sınav merkezlerinde 17 Şubat Pazar Günü 11:00-13:00 (TSİ) saatleri arasında erkek/bayan ayrı ayrı salonlarda olmak üzere tek oturumda aynı anda yapılacak. Ayrıca yarışmacılara, sınava giriş yerleri E-Posta/SMS yolu ile bilgilendirme yapılabilecek.

Ödüller

1. KATEGORİ (4. ve 5. Sınıf Öğrencileri)

10 Dizüstü Bilgisayar

40 Bisiklet

20 Tablet

50 Kol Saati

100 Sırt çantası

180 Eşarp/ Futbol Topu

200 Satranç Takımı
2. KATEGORİ ( 6. – 7. ve 8. Sınıf Öğrencileri)

20 Dizüstü Bilgisayar

40 Bisiklet

40 Tablet

100 Kol Saati

100 Kitap Seti

100 Sırt Çantası

100 Flash Bellek 16 GB

284 Eşarp / Futbol Topu
3. KATEGORİ Lise Öğrencileri (9.- 10. – 11. ve 12.sınıf) – Örgün Eğitimde okumayıp 2000 ve sonrası doğumlu olanlar

6 Dizüstü Bilgisayar

4 Tam Altın

20 Tablet

70 Kol Saati

100 Sırt çantası

100 Kitap Seti

200 Flash Bellek 16 GB
4. KATEGORİ Diğer (Belirtilen Eğitim Durumları Dışında Kalanlar)

5 Umre

10 Dizüstü Bilgisayar

5 Yarım Altın

5 Çeyrek Altın

23 Powerbank

68 Kitap Seti

 • Sosyal Medya

  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
   3
   Shares
 • Takvim

  Şubat 2019
  P S Ç P C C P
  « Oca    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728