preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Üç aylar müminler için bir fırsattır

Vakfımız tarafından üç aylar ve Regaip Kandili münasebetiyle yayımlanan mesajda, rahmet ve mağfiretle dolu üç ayların müminler için bir fırsat olduğu belirtildi.

uc-aylar-muminler-icin-bir-firsattirVakfımız tarafından üç aylar ve Regaip gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımlandı.

Genel Merkez adına açıklama yapan Marmara Koordinatörlüğümüz sözcüsü Yusuf Tutak, rahmet ve mağfiretle dolu üç aylarda iyilik yapmaya daha fazla vesile aranması gerektiğini ve üç ayların müminler için bir fırsat olduğunu söyledi.

Tutak, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini ve Ramazan ayını içinde barındıran mübarek üç aylara girmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Resulullah (sav) üç aylar için “Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır.” diye dua etmiştir.” dedi.

Perşembe gününü Cuma’ya bağlayan Regaip gecesi ile üç ayların başlayacağını belirten Tutak, “Bu aylar, müminlere açılmış bir fırsat kapısıdır. Recep ayında Regaip ve Miraç, Şaban ayında Beraat, Ramazan ayında ise hepimizin dört gözle beklediği Kadir gecesi gibi bir geceyi içinde barındıran bu önemli aylar rabbimizin bize özel ikramıdır. Mademki rabbimiz bize böyle özel zamanlar vermiş, biz de bu zamanlara değer vererek hayırlı işler yapmamız gerekmektedir. Rabbimiz inşirah suresinde, ‘Bir işten boşa çıktığında hemen başka bir işe koyul ve rabbine yönel’ diyor. Öyleyse gelin vaktimizi hayırlı işler ile dolduralım.” diye konuştu.

“Biz düğünlerimizde, hayatımızda, ahlakımızda, okumalarımızda, sosyal hayatımızda kime yöneliyoruz, rağbetimiz kime?” diye soran Tutak, Allah’a yönelmemiz ve üç ayları fırsat bilmemiz gerektiğini söyledi.

Tutak, “Peygamber efendimiz bir hadisinde ‘Recep Allah’ın, Şaban benim Ramazan ise ümmetimin ayıdır.’ diyor. Tabiri caizse Recep tohum ekme, Şaban sulama, Ramazan ise hasat ayıdır. Bu aylarda özellikle iyiliklerimizi, yardımlaşmalarımızı, akraba ziyaretlerimizi arttırmalıyız. Dua, namaz, oruç sadaka gibi ibadetlerimizi de arttırmalıyız. Her şeyden önemlisi de daha çok gönül kazanmalı, insan yetiştirmek için çaba sarf etmeli. Bunun için zaman ayırmalıyız. Ayrıca hasta, yaşlı, kimsesiz, yetim, sahipsiz kimselere yardım etmek, onlara ulaşmak için projeler üreterek onları toplumda yalnız bırakmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Bu münasebetle idrak edilecek üç aylar ile Regaip Kandili’nin hayırlara vesile olmasını dileyen Tutak, “Mübarek üç ayların İslam âlemine huzur ve bereket getirmesini, dökülen gözyaşlarının ve akan kanın son bulmasını rabbimizden niyaz ederiz.” dedi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2019
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031