Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU

BASIN BİLGİLENDİRME METNİ

Peygamber Sevdalıları Platformunun  kuruluşunun dördüncü yılında, yavaş yavaş yaklaştığımız Kutlu doğum ayı münasebetiyle sizlerle bir araya gelmeyi ve sizin aracılığınızla halkımızla 2012 Kutlu Doğum Programımızı paylaşmayı arzuladık.

Rabbimiz izin verirse  bu seneki Kutlu doğum mewlüdünü 15 Nisanda,  halkımızla birlikte coşkuyla ve sevinçle kutlamak istiyoruz. Nisan ayı,  ümmetine çok çok düşkün olan son peygamberin dünyaya teşrif ettikleri aydır. Bizler de O’nun şefaatine mazhar olma arzusuyla, Alemlere rahmet olarak gönderilen o şerefli peygamberin mübarek viladetlerinin yıldönümünü bayram havasında teneffüs etmek istiyoruz inşallah.

Rabbimize hamdolsun, bu halk, peygamberine ve mukaddesatına son derece bağlıdır. Bunu gururla söylemek isteriz ki, Batman,  dünyanın en güzel ve coşkulu kutlu doğum etkinliklerinin yapıldığı nadir yerler arasındadır. Buna, son 3 senedir yapılan ve halkımızın büyük bir özveri ve coşkuyla iştirak ettiği kutlu doğum mevlidleri ve bu programların yapıldığı mevlid alanı şahittir.

Özetle programımız şu şekildedir:

Peygamber Sevdalıları Platformu olarak geçen senelerde yerel düzeyde yaptığımız Kutlu Doğum Siyer sınavını, Rabbimiz izin verirse bu sene Türkiye geneli bir sınav şeklinde yapacağız. Sınav ile ilgili programımız şu şekildedir.

BAY VE BAYANLAR İÇİN KATEGORİLER:

  1. Kategori: İlköğretimler ve ilköğretim öğrencisi değilse bile 15 yaşından gün almamış kardeşlerimiz . TEST SORULARININ SORULACAĞI KAYNAK KİTAP: Dua yayıncılıktan Abdülkadir Turan’ın “Peygamberimi Tanıyorum” adlı eseri.
  2. Kategori: Liseler ve 15 yaşından gün almış yetişkinler. TEST SORULARININ SORULACAĞI KAYNAK KİTAP: Dua yayıncılıktan Kazım Ağçakaya’nın Siyer-i “Nebi  Hz. Muhammed” adlı eseri.

BATMAN İÇİN HER KATEGORİ ÖDÜLÜ! Birinciye cumhuriyet altını, İkinciye yarım altın, Üçüncüye çeyrek altın. Bu ödüller dışında Türkiye geneli ilk 10’a girenler Umre ödülü ile ödüllendirileceklerdir.

ERKEKLER BAŞVURU ADRESİ:

Başta Bilge Eğitim derneği olmak üzere Platform üyesi  tüm dernekler,

BAYANLAR BAŞVURU ADRESİ:

Platform üyesi derneklerden kadın kolları olan Mustazaflar Cemiyeti, Sevgi-Der, Hira-Der  ve Şefkat Eli dernekleridir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 7  Nisan Cumartesi

SINAV TARİHİ: 14 Nisan Cumartesi

Sınava giriş ücretsiz olup tüm Peygamber Sevdalıları katılabilir. Kaynak eserler kayıt esnasında kayıt noktalarından temin edilebilir. Sınav birincileri kutlu doğum mevlidinde ilan edilecektir inşallah.

 

 

Programımızın ikinci ve beklide en anlamlı ayağı geçen senelerde de beklemediğimiz bir teveccühle karşılanan ve sahiplenilen Salavat Kampanyasıdır. Bu sene de  “Her gül bir Salavat, Her gün bin Salavat; Hz. Muhammed’e Milyar Salavat”  adıyla salavat kampanyası başlatıyoruz inşallah. Halkımız kendilerine en yakın Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi derneklere salavatlarını teslim edebilecekleri gibi özelde de (0488) 212 10 21 – 212 12 02 – 212 55 99 – 21255 91 nolu telefonları aramak suretiyle salavat alabilir ve okuduklarını teslim edebilirler. Okunan salavat-ı Şerifeler 2012 Kutlu doğum mevlidinde gözümüzün nuruna teslim edilecektir inşallah.

Değerli halkımıza, platformumuzun adedi olduğu üzere yaklaşık 100 bin adet güzel bir Kutlu doğum Cd’si hediye edeceğiz inşallah. Batmanımızın köylerinde, ilçelerinde ve merkezinde kapısı çalınmadık, davet edilmedik hiçbir ailemizi bırakmama arzusundayız inşallah.

Mevlid sadece Batman ile sınırlı kalmayacak, merkeze bağlı Kozluk, Sason, Gercüş ve Beşiri ilçelerimizde ve ayrıca pek çok köyümüzde de platformumuz üyesi dernekler tarafından kutlu doğum etkinlikleri tertip edilecektir inşallah.

Platform üyesi derneklerimizin şiir yarışması vs. kimi extra programları olacaktır inşallah.

Halkımızın mevlid alanına rahat ulaşımını sağlamak için belirlediğimiz ve zaten zamanı gelince çeşitli vesilelerle ilan edeceğimiz 18 ayrı noktadan ücretsiz araç kalkış noktası oluşturulacaktır.

Allah’ın izni ile etkinlik sesli anonslarla, el ilanı ve afişlerle, bilboard ve clp’lerle, radyo ve tv’ler aracılığı ile, kurulacak standlarla  halkımıza duyurulacaktır.

Kutlu doğum heyecanını yaşayacağımız bu günlerde bu coşkunun manen hissedilmesinin yanında kimi sembolik çalışmalarla da desteklenmesi arzusundayız. Bu nedenle de özellikle esnaf kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm iş yeri sahiplerinin bunu değişik etkinliklerle, işyerlerine de yansıtarak kutlu doğumu bir nevi bayram havasına bürümelerini bekliyoruz. Bu konu ile ilgili olarak esnaflarımızın yapabileceklerini şöyle özetleyebiliriz:

-Kutlu doğum ile ilgili ‘Hoş geldin kutlu doğum ayı’Mewluda Muhammedi pirozbe’ gibi pek çok söz dükkanlara asılmak suretiyle afişe edilebilir.

-Gelen misafirlere bu aya mahsus olmak üzere şeker ikram edilebilir.

-Siyer filmleri izlenebilir, siyer kitapları okunabilir.

-İşyeri ve araçlarımıza etkinlik afişleri asılabilir.

Tüm duyarlı peygamber aşığı halkımızı daha önce kapalı alanlarda yaptığımız, bu yıl ise  4.sünü düzenleyeceğimiz geleneksel açık alan mevlüdüne kadın-erkek, genç- yaşlı demeden bekliyor, halkımızın Yüce İslam peygamberine olan bağlılık ve sadakatini göstermesini diliyoruz.

Gelin hep beraber salâvatlarla, tekbirlerle, Resul-ü Zişan efendimizi manen Batmanımıza davet edelim. Rabbimizden bu ve benzeri etkinlikleri kendi rızası için kabul buyurmasını niyaz ediyor, tüm peygamber sevdalılarını Yüce Mevla’nın selamıyla selamlıyoruz. Toplantımıza  katılımınızdan dolayı tekrardan sizlere ve bu haberin ulaşacağı tüm peygamber sevdalısı halkımıza, Peygamber Sevdalıları Platformu adına teşekkür ediyoruz. 01.03.2012

 

Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü