Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

 

PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU BATMAN KOORDİNATÖRLÜĞÜ BASIN BİLGİLENDİRME METNİ

Peygamber Sevdalıları Platformunun  kuruluşunun beşinci  yılında, yavaş yavaş yaklaştığımız Kutlu Doğum Ayı münasebetiyle,  sizlerle bir araya gelmeyi ve sizin aracılığınızla halkımızla 2013 Kutlu Doğum Programımızı paylaşmayı arzuladık.

Rabbimiz izin verirse  bu seneki Kutlu doğum mewlüdünü 28 Nisan Pazar günü Mevlüd Alanında,  halkımızla beraber  coşkuyla ve sevinçle kutlamak istiyoruz.  Nisan ayı gelince biz Peygamber Sevdalılarını tatlı bir heyecan sarar. Çünkü bu ay  ümmetine çok çok düşkün olan son peygamberin dünyaya teşrif ettikleri aydır. Bizler de O’nun şefaatine mazhar olma arzusuyla, Alemlere rahmet olarak gönderilen o şerefli peygamberin mübarek viladetlerinin yıldönümünü bayram havasında teneffüs etmek istiyoruz inşallah.

Şanı Yüce Rabbimize binler hamdolsun ki;  halkımız O şerefli  peygambere  son derece bağlı ve düşkündür. Bu topraklar,  yüzyıllardır İslamla müşerref olmuş, İslam bülbüllerinin okuduğu ve güllerinin yeşerdiği  topraklardır. Bugün büyük sancılar yaşanıyorsa,  bu Hz. Peygamberin  (S.a.v) manevi öğretilerinden ve hayat pratiğinden uzaklaşmış olmamızdandır. İşte bizler bu etkinlikler vesilesiyle halkımızın özüne tekrar dönmesi ve maneviyatı bulması arzusundayız. Her şeye rağmen şunu gururla söylemek gerek ki, Batman,  dünyanın en güzel ve coşkulu kutlu doğum etkinliklerinin yapıldığı nadir yerler arasındadır. Buna, son 4 senedir yapılan ve halkımızın büyük bir özveri ve coşkuyla iştirak ettiği kutlu doğum mevlidleri ve bu programların yapıldığı mevlid alanı şahittir.

Programımız özetle şu şekildedir:

Programımızın birinci ve beklide en anlamlı etabı geçen senelerde de beklemediğimiz bir teveccühle karşılanan ve sahiplenilen Salavat Kampanyasıdır. Bu sene de  “Her gül bir Salavat, Her gün bin Salavat”  adıyla salavat kampanyası başlatıyoruz inşallah. Halkımız kendilerine en yakın Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi derneklere bizzat gelerek salavatlarını , hatimlerini teslim edebilecekleri gibi belirlediğimiz  (0488) 212 10 21 – 212 12 02 – 212 55 99 – 21255 91 nolu telefonları aramak suretiyle salavat alabilir ve okuduklarını teslim edebilirler. Okunan salavat-ı Şerifeler 2013 Kutlu doğum mevlidinde kalbimizin gülü ve süsü, gözümüzün nuruna teslim edilecektir inşallah.

Değerli Batman halkımıza, platformumuzun adedi olduğu üzere Kürtçe ve Türkçe içerikli 100 bin adet güzel bir Kutlu doğum Cd çalışmamızı hediye edeceğiz inşallah. Batmanımızın köylerinde, ilçelerinde ve merkezinde kapısı çalınmadık, davet edilmedik hiçbir ailemizi bırakmama arzusundayız.

Mevlid  programımız sadece Batman ile sınırlı kalmayacaktır. Merkeze bağlı Kozluk, Sason, Gercüş, Beşiri ilçelerimizde, pek çok köyümüzde,  Platformumuz üyesi  Siirt, Şırnak, Cizre, Midyat, İdil, Nusaybin  ve daha pek çok yerde de platformumuz üyesi dernekler tarafından kutlu doğum etkinlikleri tertip edilecektir inşallah.

Platform üyesi derneklerimizin şiir yarışmaları, seminerleri, sportif bazı etkinlikleri, stand kurma, resim sergisi açma  şeklinde  kimi extra programları da olacaktır. Bunların tümünü zamanı gelince sizlerle ve halkımızla paylaşacağız Rabbimiz izin verirse.

Peygamber Sevdalıları Platformu olarak Kutlu Doğum Siyer sınavını, bu sene de Türkiye geneli bir sınav şeklinde yapacağız.

BAY VE BAYANLAR İÇİN KATEGORİLER:

  1. Kategori: 15 yaşından gün almış yetişkinler. TEST SORULARININ SORULACAĞI KAYNAK KİTAP: NEBEVİ DAVET adlı eser.
  2. Kategori: 10 – 14 yaş arası olup, 15 yaşından gün almamış kardeşlerimiz . TEST SORULARININ SORULACAĞI KAYNAK KİTAP: Dua yayıncılıktan M.Ali Gönül’ün “Sevgili Peygamberim” adlı çalışması.

TÜRKİYE GENELİ ÖDÜL: 1.Kategoride ilk  50’ye girenlere 50 kişi Umre Ödülü.  2.Kategoride  ilk 80’e girenlere Gezi turu.

YEREL DÜZEYDE BATMAN MERKEZ VE İLÇELERİ İÇİN ORTAK ÖDÜLLER:  Sürpriz hediyeler şeklinde olacaktır.

ERKEKLER BAŞVURU ADRESİ:

Peygamber Sevdalıları  Platformu üyesi tüm dernekler.

BAYANLAR BAŞVURU ADRESİ:

Platform üyesi derneklerden kadın kolları olan Mustazaflar Cemiyeti, Sevgi-Der, Hira-Der  ve Şefkat Eli dernekleridir.

KAYIT BAŞVURU TARİHİ: 15 Mart’tan itibaren.

SON BAŞVURU TARİHİ: 15 Mayıs

Sınava giriş ücretsiz olup tüm Peygamber Sevdalıları katılabilir. Kaynak eserler kayıt esnasında kayıt noktalarından temin edilebilir. Sınav yeri ve saati ile ilgili bilgiler kayıt sırasında Sınav kartıyla birlikte katılımcılara verilecektir.

Halkımızın mevlid alanına rahat ulaşımını sağlamak için 18 ayrı noktadan ücretsiz araç kaldırılacaktır.

Allah’ın izni ile etkinlik sesli anonslarla, el ilanı ve afişlerle, bilboard ve clp’lerle, radyo ve tv’ler aracılığı ile, halkımıza duyurulacaktır.

Kutlu doğum heyecanını yaşayacağımız bu günlerde bu coşkunun manen hissedilmesinin yanında kimi sembolik çalışmalarla da desteklenmesi arzusundayız. Bu nedenle de özellikle esnaf kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm iş yeri sahiplerinin bunu değişik etkinliklerle, işyerlerine de yansıtarak kutlu doğumu bir nevi bayram havasına bürümelerini bekliyoruz.

Tüm duyarlı peygamber aşığı halkımızı daha önce kapalı alanlarda yaptığımız, bu yıl ise  5.’sini düzenleyeceğimiz geleneksel açık alan mevlüdüne kadın-erkek, genç- yaşlı demeden bekliyor, halkımızın Yüce İslam peygamberine olan bağlılık ve sadakatini göstermesini diliyoruz.

Rabbimizden bu ve benzeri etkinlikleri kendi rızası için kabul buyurmasını niyaz ediyor, tüm Peygamber Sevdalılarını Yüce Mevla’nın selamıyla selamlıyoruz. 07.03.2013

http://www.peygambersevdalilari.com    

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörü