Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

2017 YILI KUTLU DOĞUM DEĞERLENDİRMESİ

Peygamber Sevdalıları Platformu bu ayki toplantısında her yıl olduğu gibi bu yıl da gerek kutlu doğum programları ve gerekse de yıl içerisinde yapılan diğer çalışmaları etraflıca ele alarak önemli toplantılarından birini daha gerçekleştirmiş oldu.

Platformumuz, her yıl Müslüman halkımıza Hz. Muhammed(sav)’in bir yönünü belirleyip yıl içerisinde o konunun işlevselliği üzerinde durur. Bu yılki kutlu doğum etkinliğinin teması da “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav) adlı temaydı. Türkiye’nin dört bir tarafında yapılan mevlit programlarında bu temanın önemi ve günlük hayatımızdaki yerinin ehemmiyeti işlendi.

Yapılan etkinliklere küçük-büyük, genç-ihtiyar, kadın-erkek tüm halkımızın büyük teveccüh gösterdiğini müşahede ettik. Ancak bazı mülki amirlerinin bu kutlu sevdaya mani oldukları görüldü. Oysa bu tür engellemelerin kimseye fayda sağlamadığını defalarca kamuoyuyla paylaştık. Buna rağmen bu kutlu sevdaya mani olan yetkilileri müslüman halkımızın vicdanına ve en önemlisi Allah’a havale ediyoruz.

Platformumuz,  bu yıl 44 il, 90 ilçe üniversite okul ve diğer yerleşim yerlerinde toplamda 310 noktada kutlu doğum etkinliklerini gerçekleştirdi.

Platformumuz,  etkinliklerin sosyal medyadaki yansımalarını titizlikle takip ederek halkımızın gündeminde canlı kalması için azami gayret gösterdi.

Ayrıca önümüzdeki yıl için Platformumuzun,  yapacağı çalışma ve faaliyetlerin periyodik takvimi üzerinde durarak Siret-i Nebi cihetiyle islam âleminin yükümlülükleri ele alındı.

Bu vesileyle tüm etkinliklerimize katkı sunan duyarlı mülki amirlerine, yazılı basına, medya kuruluşlarına, etkinliklerimizi canlı veren televizyonlara,  toplu taşıma vasıtalarını tahsis edenlere, kermeste emeği geçenlere, platformların oluşturulmasında çaba sarf edenlere,  güvenlikte görev alanlara, sağlık ekiplerine ve tüm katılımcılara şükranlarımızı en içten duygularla arz ederiz. Allah ecirlerini artırsın.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mart 2021
  P S Ç P C C P
  « Şub    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031