preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Antalya’da Mevlid-i Nebi etkinliği

Hz. Muhammed'in doğumunun yıl dönümü dolayısıyla Antalya'da Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

antalyada-mevlid-i-nebi-etkinligiPlatformumuz tarafından Antalya’da “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Önay Boz’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, Platformumuz üyesi Umut Der Sekreteri İsmail Tekin’in açılış konuşmalarından sonra, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.

Burada günün anlam ve önemine binaen katılımcılara hitap eden Eğitimci Abdulkadir Aydoğan, Hz. Muhammed’in rahmet ve merhamet özelliğine değindi.

Aydoğan, “Bilal-i Habeş’in peygamberi olduğun kadar 14 asır sonra gelen şu mazlum milletin de peygamberisin ya Resulullah. Sen sahabenin aşkı olduğun kadar bizim de aşığımız, sevgilimizsin ya Resulullah.” dedi.

Hz. Muhammed’in hayatından birkaç kesit aktaran Aydoğan, Hz. Muhammed’in merhamet peygamberi olduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti: “Sair şehirlerden, Antalya’dan selam olsun sana ya Resulullah. Senin şanın 1400 yıldır yürüyor, geliyor ve 1400 yıl sonra sana buradan sesleniyoruz. Senin merhametine tekrar muhtacız ya Resulullah. Senin şefkatine adaletine merhametine muhtacız ya Resulullah.” ifadelerini kullandı.

Konuşmadan sonra Umut Tiyatro Ekibi tarafından yapılan tiyatro gösterisinde, Hz. Ebubekir ve Hz. Abdullah İbn Mesud’un Hz. Muhammed’e olan muhabbetleri, itaatleri ve sevgilerini konu alındı.

Yapılan tiyatro gösteriminde katılımcıların duygusal anlar yaşadığı görülürken, tiyatronun ilgi ile izlendiği gözlemlendi.

Etkinlik, yapılan duanın ardından sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ekim 2020
  P S Ç P C C P
  « Eyl    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031