preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

At sırtında tevhid bayraklarıyla Mevlid alanına geldiler

Bitlis Beşminare Rahvan Atlı Spor Kulübü üyeleri, Platformumuz tarafından Bitlis’te düzenlenen Mevlid etkinliğine atlarının sırtında ve ellerindeki tevhid bayraklarıyla geldi.

at-sirtinda-tevhid-bayraklariyla-mevlid-alanina-geldilerBitlis Beşminare Rahvan Atlı Spor Kulübü, Platformumuz tarafından düzenlenen “Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı etkinliğine, atlarının sırtında geldiler.

Atlarının sırtında ve ellerine tevhid bayraklarıyla önce şehir merkezinde tur atan atlılar, daha sonra Mevlid etkinliğinin yapıldığı Gökmeydan Miting Alanı’na geldiler. Alana gelen atlılar, halk tarafından tekbir ve salavatlarla karşılandılar.

Ellerinde bayraklar, dillerinde tekbirler ile at sırtında alana gelen atlılar, etkinlik alanında bulunan halkı hem coşturdular hem de duygulandırdılar.

Vatandaşlar, at sırtında, ellerinde tevhid bayraklarıyla gelen atlıları gördüklerinde Bitlis’e İslam’ı getiren Hz. Ömer’in ordusunu beyinlerinde canlandırarak, duygulandıklarını söylediler.

Bitlis’te düzenlenen etkinliğe katılmayı kendileri için vazife bildiklerini dile getiren Bitlis Beşminare Rahvan Atlı Spor Kulübü yöneticilerinden Murat Haznedar, Allah yolunda, cihad yolunda, birlik ve kardeşlik yolunda her zaman hazır olduklarını söyledi.

“Bu etkinliğe katılmayı kendimize bir vazife bildik”

Müslümanların birliğini ve kardeşliğini arzuladıklarını belirten Haznedar, “Bu güzel organizasyonda bize destek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bitlis Beşminare Rahvan Atlı Spor Kulübü olarak, vazifemiz Müslümanların birliğini ve dirliğini sağlamaktır. Bu güzel etkinliklerde hep birlikte olabilmektir. Birçok etkinliğe katıldık. Ama bu etkinliğe katılmayı kendimize bir vazife bilerek, Bitlis merkezinde at sırtında, ellerimizde tevhid bayraklarıyla, herkesin gözü önünde yürüdük. Ellerimizde bayraklar, dilimizde tekbir ve salavatlarla at sırtında alana geldik. Büyük bir mutluluk duyduk.” dedi.

“Allah ve Peygamberi uğruna savaşa giden birer iman ehli olarak hissettik kendimizi”

Cihada gider gibi alana geldiklerini ve geçmişi hatırladıklarının altını çizen Haznedar, şunları söyledi: “Sanki geçmişte yaşamış, Allah ve Peygamberi uğruna savaşa giden birer iman ehli olarak hissettik kendimizi. Zaman, imanı kurtarma, İslam’ın birliğini sağlama zamanıdır. Eğer bugün vazife düşerse bizlerde atların sırtında şahadeti tatmaktan mutluluk duyarız.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2020
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930