Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Batman Peygamber sevdasıyla süslendi

Batman Peygamber sevdasıyla süslendi

“Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği münasebetiyle Batman’ın cadde ve kavşaklarına çeşitli afişler astı.

Batman Peygamber sevdasıyla süslendi

Türkiye genelinde 30 merkezde “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinlikleri düzenleyen Peygamber Sevdalıları Platformu, Batman’ın bazı cadde, kavşak ve bulvarlarına Hazreti Muhammed’le ilgili afişler asarak süsledi.

Batman’da 15 Nisan’da yapılacak etkinlik öncesi, Hasankeyf, Tekel, Korikê, Kültür, Gap kavşaklarının yanı sıra kentin birçok cadde ve sokakları Rasulullah’ı (sav) öven afişlerle süslendi.

Cadde ve kavşaklara “Önderimiz, Rehberimiz Hz. Muhammed (sav) -Batman’dan Sana Selam Ey Nebi”, “Âlemlere rahmetsin! Ey Allah’ın Resûlü-Selat ve selam sana ya Rasulallah”, “Rahmet Peygamberine salat ve selam olsun- Nur’ul aynî, Zeyn’ül kalbi ya Muhammed”, “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed Mustafa’ya salat ve selam olsun” ve “Kalbimizin gülü ve süsü gönlümüzün sultanı-ya Muhammed Mustafa” yazılı afişler asıldı.

“15 Nisan’da yapılacak etkinliğe herkes davetlidir”

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlerinden Abdulhakim Orhan, “Peygamber Sevdalıları Platformu olarak bu sene de Resulallah aleyhi selamı anma ve sünnetini yaşama etkinliği için bütün cadde ve sokaklarımıza peygamber efendimizi öven güzel brandalarımızı asmaktayız. Nisan ayı Batman halkına bir bayram havasında geçmektedir. Batman’daki esnaf kardeşlerimiz de bu etkinliklere katkı sağlamaktadırlar. Esnaf kardeşlerimiz de etkinlik için kendi dükkân ve caddelerine Resulallah aleyhi selamı anma etkinliğini destekler brandalar asmaktadır.” dedi.

Batman’ın her köşesinde Peygamber Efendimizi öven branda ve afişler asıldığını söyleyen Orhan, “Batman’ın her köşesine bu brandalardan asmış bulunmaktayız. Batman halkı olarak Nisan’ın 15 Pazar gününde yapılacak peygamber aleyhi selamın mevlidine hazır bulunacağız. Bu gün için her eve davetiyelerimiz gidecektir. Allah’ın izniyle bu mevlitler milletin birlik ve beraberliğine vesile olmasını sağlayacaktır. İnşallah milletimiz Peygamber efendimizin hayatını okur ve yaşarsa çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Bundan dolayı bütün halkımızı şimdiden etkinliğimize davet ediyoruz. Bu etkinlik için herkesin gayret göstermesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031