preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Batman’da “Siyer Sınavı” kayıtları devam ediyor

Platformumuz tarafından 18 Şubat'ta yapılacak olan Siyer Sınavı'na Batman’da başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor.

batmanda-siyer-sinavi-kayitlari-devam-ediyorPlatformumuz tarafından bu yıl 18 Şubat’ta düzenlenecek olan Siyer Sınavı’na başvurular yoğun bir şekilde devam ediyor bir kez daha son başvuru süresinin 27 Ocak olduğunu hatırlatarak, herkesi “kaybedeni olmayan” sınava kaydolmaya çağırıyoruz.

Hz. Muhammed’in (sav) hayatını okutma, anlama ve yaşatma amacıyla “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla düzenlenecek Siyer Sınavı’nda dereceye giren 5 kişiye umre ödülü verilecek.

Umre ödülünün yanında 2 bin çeşit hediyelerin de verileceği Siyer Sınavı hazırlıklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Platformumuzun Batman Koordinatörlerinden Feyzi Aydın, ildeki birçok kırtasiye ve okul başta olmak üzere onlarca noktada kayıtların yoğun bir şekilde alındığını söyledi.

Aydın, “Peygamber Sevdalıları Platformu olarak her sene gerçekleştirdiğimiz Siyer Sınavı’nın bir yenisiyle daha halkımızın karşısındayız. ‘Onu Oku, Onu Yaşa’ temasıyla gerçekleştireceğimiz Siyer Sınavı kayıtlarımız devam etmektedir. Bu sene geçen senelere oranla kayıtlarımız daha fazladır, teveccüh artmaktadır. Batman koordinatörlüğü olarak geçen sene 22 bine yakın kayıt almıştık, bu sene sınavımıza uzun bir zaman kaldığı halde şu anda 32 binin üzerinde siyer kitabı Batman’a getirip dağıttık.” dedi.

“Tüm halkımıza sınava kaydolmaları çağrısında bulunuyoruz”

Milli Eğitim Bakanlığıyla bir protokol gerçekleştirdiklerini belirten Aydın, “Milli Eğitim Bakanlığı bütün okullara Siyer Sınavı ile ilgili protokolü okullara gönderdi. Protokolümüz bütün okullarda mevcuttur. Öğrenciler rahat bir şekilde kayıtlarını yapmaktadırlar. Batman koordinatörlüğü olarak Siyer Sınavı’nın gerçekleştirilmesi ve halkımızın kaydolabilmeleri için bütün olanaklarımızı seferber etmiş durumdayız. Okullarda, kırtasiyelerde kayıtlarımız alınmaktadır. Sınavımız 18 Şubat’ta gerçekleştirilecek. Tüm halkımıza sınava kaydolmaları çağrısında bulunuyoruz. Bir an önce kayıt yaptıktan sonra siyer kitaplarını alıp okumalarını tavsiye ediyoruz. İnternet ortamında da kayıtlar yapılabilmektedir. İnternette peygambersevdalilari.com ve siyersinavi.com sitesinde kayıtlar yapılmaktadır. Kayıt yaptıktan sonra kitap temin noktalarında kayıtlarını onaylatmaları gerekir. Şimdiden sınava girecek tüm kardeşlerimize başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2020
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930