preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

BAYRAM MESAJI

“Allâhu ekber, Allâhu ekber, Allâhu ekber, lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, Allâhu ekber ve lillâhi’l-hamd”
Ümmet olarak İslam’ın en büyük şiarlarından olan bir kurban bayramını daha idrak etmenin mutluluğunu ve bahtiyarlığını yaşıyoruz. Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve annemiz Hz. Hacer’in şahsında sembolleşen kurban bayramı; Allaha teslim olmanın, ona tevekkül etmenin, Allaha adanmanın ve Allah’ın emirleri karşısında sabrı kuşanıp, tereddütsüz teslim olmanın adıdır. Kurban bayramı; taşıdığı İbrahim’i ruh ve şuur ile müminlerin muhtaç olduğu manevi kuvveti bahşeden, müminlerin kardeşliğini ders ve tesis eden, nefisleri terbiye eden bir mekteptir. Kurban bayramı; dünyanın geçici tutkularından sıyrılıp manevi sahada Allaha yakınlaşmanın adıdır. Kurban bayramı; her müslümanın Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve Hz. Hacer gibi “buyur ya rabbi! emrini yerine getirmeye hazırım” demenin adıdır. Kul ile rabbi arasındaki bağların en güçlü olduğu atmosferdir.
Peygamber sevdalıları platformu olarak Bizler: Özellikle yüce rabbimizin davetine icabet ederek, kutsal topraklarda hac farizasını ifa eden ve hacı olma şerefine nail olan tüm Müslümanları tebrik ediyoruz. Yaptıkları ibadet, dua, getirdikleri tekbir ve salâvatlar, kestikleri kurbanların nezd-i ilahide makbul olunmasını niyaz ediyoruz. Milyonlarca Müslüman’ın tek ağızdan “lebbeyk Allahümme lebbeyk “ nidalarına yürekten katılıyoruz. Evlerinden camilere akın ederken, kurbanlarını keserken Allahu Ekber, Allah’u Ekber sesleriyle sokaklarımızı ve caddelerimizi inleten tüm Müslümanları yürekten kutluyoruz. İslam coğrafyasını, tüm gönülleri baştanbaşa kuşatan bu manevi iklimi bizlere bahşeden rabbimize hamd ediyoruz.
Tüm bu manevi güzelliklerle beraber, İslam ümmeti olarak zor ve acı günlerden geçiyoruz. Ümmetin kalbine hançer gibi saplanan islam düşmanlarının amansız saldırıları, oluk oluk akıtılan Müslümanların kanı, sürgüne gönderilen, yurtlarından edilen ve her türlü zulme maruz kalan Müslümanların dramı, arşa çıkan feryatları bayramlarımızın buruk geçmesine sebebiyet vermektedir. Bayram sevincinden mahrum kardeşlerimizin varlığı, ilk kıblemiz olan mescidi aksanın esareti, zindanları mesken edinen sabır abidesi yusufilerimizin mazlumiyeti bayramlarımıza duygusal bir anlam katıyor. Rabbimize karşı görevlerimizi ifa ederken yaşadığımız mutlulukla beraber, içimize kor gibi düşen, sinelerimizi yakan islam ümmetinin içinde bulunduğu acı durum bizleri hüzne boğmaktadır. Arakanda, Süriyede, Irakta, Yemende ve daha birçok İslam memleketinde her gün binlerce kurban verdiğimiz bugünlerde Bayramların sevincine gölge düşmektedir. Bugün her müslüman ümmetin içinde bulunduğu vahim durumdan kurtulması için daha duyarlı ve aktif rol almalıdır. Bu bayram arifesinde Arakanda canlı canlı yakılan ve canlı olarak ekranlara servis edilen görüntüler tüm Müslümanları gayrete getirmelidir. Müslüman kardeşlerimize bu zulmü reva gören zalimlere karşı; Allahın ipine ve kurtuluş önderi aziz peygamberimizin sünnetine sımsıkı sarılarak sıratı müstakim çizgisi üzerinde elif gibi dimdik durarak gereken tepkiyi vermemiz gereken bir zaman diliminde olduğumuza inanıyoruz.
Bu vesileyle tekrardan tüm Müslümanların bayramını kutlar, İslam ümmetinin dirilişine, uyanışına ve vahdetine vesile olmasını diliyoruz.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31