Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Ceyhan’da Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi

Platformumuzun Adana İl Koordinatörlüğü tarafından Ceyhan'da Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

ceyhanda-mevlid-i-nebi-etkinligi-duzenlendiAdana İl Koordinatörlüğümüz tarafından Ceyhan’da “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Ceyhan Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programın sunuculuğunu Hüseyin Ayaydın’ın yaptı. Program Ali Dusak hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından mevlit okundu, ilahiler seslendirildi.

Programa Araştırmacı-Yazar Salih Demir, konuşmacı olarak katıldı. Demir, ümmetin içerisindeki parçalanmışlığa ve bölünmüşlüğe vurgu yaparak bugün dünyanın dört bir yanında Müslümanların üzerine kurşunların yağmur misali yağdığını ifade etti.

Demir Hz. Muhammed’in adil vasfına işaret ederek asrı saadette yaşanan şu örneği anlattı:

“Beni Mahzun kabilesinden bir kadın, soylu bir kadın hırsızlık yapmış. Cezası belli. Bazı sahabeler cezanın hafifletilmesi için Peygamberimize gelip başvuruyorlar. Peygamberimizin bu kadının cezasını hafifletmesini istiyorlar. Bu mesele karşısında Peygamber Efendimizin gözlerinde tabiri caiz ise şimşekler çakıyor. Sahabeden Usame b. Zeyd, ‘Resulullahın hiçbir zaman o kadar hiddetlendiğini ve öfkelendiğini görmedim’ diyor. Peygamberimiz öfkelenerek dedi ki: Usame, Usame sizden önceki ümmetlerin neden ve niçin helak olduğunu biliyor musun? Onlardan soylu biri, asil biri, zengin biri bir hata işlediğinde birileri araya girer o bağışlanırdı. Ama fakir fukara çaresiz biri varsa da onlar en ağır cezalarla derhal cezalandırılırdı. Kızım Fatıma dahi olsa, aynı hatayı işlese; kendi ellerimle veririm.”

Programda Fatmanur Solak’ın okuduğu şiir katılımcılara duygulu anlar yaşattı. Program Ali Dusak hocanın okuduğu dua ile son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031