Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Diyarbakır esnafından Mewlid etkinliğine destek

Platformumuz tarafından pazar günü yapılacak olan Mewlid etkinliğine Diyarbakır esnafı tam destek verdi.

diyarbakir-esnafindan-mewlid-etkinligine-destekPlatformumuz tarafından Diyarbakır’da yarın düzenlenecek olan “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı Mewlid etkinliğine esnaf destekte bulunarak kendi bulundukları cadde ve sokakları süslediler.

Platformumuz tarafından 22 Nisan 2018’de Newroz Miting Alanında düzenlenecek olan Mewlid etkinliğine destek veren esnaf, bir nebzede olsa etkinliğe katkıda bulunmak istediklerini söylediler.

Bağlar ilçesi esnaflarından Cebrail Parıltı, Peygamber aşkının, sevgisinin bambaşka bir şey olduğunu belirterek bu sevginin kendileri için her şeyin üstünde olduğunu söyledi.

Parıltı, “Nisan ayı demek kutlu ay demektir. Biz de bu bağlamda mahalle esnafı olarak afiş ve pankartlar astık. Peygamber Efendimiz anma ve hatırlama adına bizde esnaf olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz buradan bütün haklımıza pazar günü yapılacak olan etkinliğe işçi, patron, öğrenci, doktor ve ne kadar vatandaşımız varsa gelmelerini istiyoruz. Peygamber aşkı, sevgisi, bambaşka bir şeydir. Bizim için Peygamber sevgisi her şeyin üzerinde gelir. Bunu hatırlatma adına böyle bir hazırlıkta bulunduk.” dedi.

“En sevgili odur, ondan başka sevgili yoktur”

Necmettin Çelik adlı esnaf ise “Esnaf olarak her yıl nisan ayında hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ailemle beraber etkinliğe her yıl mutlaka iştirak ediyoruz. Sevgililer günü, çocuklarının doğum günleri kutlanıyor asıl kutlanması gereken Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği gündür. En sevgili O’dur, O’ndan başka sevgili yoktur.” şeklinde konuştu.

Ahmet Aslan adlı esnaf da “Mahallemizde Allah’ın ve Peygamberimizin ismini yüceltmek için pankart ve afişler astık. Devamlı bu etkinliklere sahip çıkacağız. Her zaman Allah Rasulünü takip etmemiz gerekir. O ümmetin rehberi ve önderidir. Onun hayatını yaşamak ve Onu anlamak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2021
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31