Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Diyarbakır’da Hz. Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği hazırlıkları başladı

Diyarbakır Koordinatörlüğümüz, 28 Nisan'da Diyarbakır'da düzenlenecek olan "Hz. Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği" için hazırlık toplantısı yaptı.

diyarbakirda-mevlid-i-nebi-etkinligi-hazirliklari-basladiDiyarbakır Koordinatörlüğümüz tarafından 28 Nisan Pazar günü Diyarbakır’da düzenlenecek olan Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği için vakıf binasında değerlendirme toplantısı yapıldı.

Her yıl milyonları bir araya getiren vakfımız Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği hazırlıklarını değerlendirmek üzere toplantılar yapmaya devam ediyor. Her yıl farklı bir temayla etkinlikler gerçekleştiren Vakfımızın bu yıl yapacağı etkinliğin ana teması “Ahlak ve Adalet Peygamberi Hazreti Muhammed” olacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır İl Koordinatörümüz Hüsamettin Bönül, “Peygamber Sevdalıları Vakfı Diyarbakır koordinatörlüğü olarak 2019 Hz. Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği’nin startı verilmiştir. Bu alanda bütün kardeşlerimiz her türlü fedakârlıkla çalışmalarını devam ettiriyorlar. Başta Vakfın tertip komitesi olarak üzerlerine düşen bütün görevleri yapmaya başlamışlar.” dedi.

Bu yıl yapılacak olan “Hz. Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama Etkinliği” kapsamında Türkiye geneli siyer sınavı düzenlediklerini belirten Bönül, “insanlarımızın Peygamberi daha iyi bir şekilde anlayıp sünnetini yaşaması için siyer sınavı düzenledik. Bu sınavda dereceye giren adaylarımızı aralarında umre ödülü olmak üzere farklı hediyeler ile ödüllendirdik.” ifadelerini kullandı.

“Diyarbakır’da 104 bin kitap dağıtılacak”

Bönül, “Bu yıl bütün ailelere kitap ulaştırma çalışmalarımız da devam ediyor. 104 bin kitap Diyarbakır halkına dağıtılacaktır. Resulullah’ın hadisini, yaşantısını konu alan 40 hadis seçilmiş ve bu hadis inşallah insanlara ve toplumumuza ulaştırılacak. Etkinliğimiz bu yıl da Newroz Park miting alanında olacak.” şeklinde konuştu.

“Halkımızı büyük bir coşkuyla alanlara bekliyoruz”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bütün Diyarbakırlıları etkinliğe davet ettiklerini belirten Bönül, şu ifadelere yer verdi:

“Biz bu yıl da halkımızı büyük bir coşkuyla alanlara bekliyoruz. Bu konuda halkımızın da desteğini bekliyoruz. Peygamber Sevdalıları Vakfı Diyarbakır koordinatörlüğü olarak Diyarbakır Newroz alanında 28 Nisan inşallah etkinliğimizin finali olacak.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031