Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Erciş’te Mevlid-i Nebi etkinliği

Van'ın Erciş ilçesinde platformumuz tarafından Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi.

erciste-mevlid-i-nebi-etkinligiPlatformumuz tarafından Van’ın Erciş ilçesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Molla Mahmut Er’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlid-i şerif ve ilahilerin okunmasıyla devam etti.

Burada günün anlam ve önemine binaen katılımcılara hitap eden İttihad’ul Ulema Üyesi Molla Nihat Tay, Hz. Muhammed’in rahmet ve merhamet özelliğine değindi.

Tay, “Allah Resulünün şefkat, rahmet ve merhamet özelliğine sadece biz Müslümanlar değil; Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika da muhtaçtır. Eğer insanlar Hz. Muhammed gibi rahmet dolu peygamberi devre dışı bırakırlarsa huzur bulamazlar. Hz. Muhammed’i devre dışı bırakan toplumlar mutlu olamazlar, saadete eremezler. Hz. Muhammed’i devre dışı bırakan bir toplumda acı, kan, gözyaşı, zulüm, katliam ve anarşi vardır. Onu tanımayanlar, rahmeti, şefkati, merhameti, adaleti, mazlumları güldürmeyi ve insanlığı güvende yaşatmayı bilmezler. İşte siz, bu asırda Hz. Muhammed’i tanıyanlar olarak Hz. Muhammed’i tanımayanlara onun rahmet, barış ve adalet peygamberi olduğunu anlatacak bu asrın Musabları, Ömerleri, Ebubekirleri, Fatımaları, Zeynepleri ve Esmalarısınız.” dedi.

Batı’da Hz. Muhammed’in çok farklı anlatıldığını dile getiren Tay, “Ey Hz. Muhammed’e ve İslam’a düşmanlık yapanlar! Siz türlü türlü oyunlar oynasanız, türlü türlü senaryoları çizip sahneye dökseniz, İslam’ı terör dini diye tanıtıp insanlığı İslam’dan soğutsanız da bunu başaramayacaksınız. Çünkü sizin devletlerinizde dahi şu an en çok satılan kitap Kur’an’dır. Öğrenciler, öğretmenlere en çok ‘Muhammed kimdir?’ sorusunu soruyorlar. Başaramayacaksınız çünkü biz var oldukça siz Hz. Muhammed’in sesini kesemeyeceksiniz, bunu başaramayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031