preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

- ÖZGÜRLÜK VE KURTULUŞ ÖNDERİ -

Sen varken kölelik bir kurumdu, insanlar pazarlar da alınıp satılırdı. Senden sonra ise insanlar köle olduklarının farkına bile varmadılar. İçi boş hem de bomboş olan kula kul olmayı öngören bir özgürlük anlayışı icra ettiler EFENDİM.

Sen ise Lailaheillallah deyin kurtulun kula kul olmaktan sıyrılıp Allah’a kul olun diye buyurdun. Biz özgürlüğü ne tarihten ne de özgürlükçü diye geçinen demokratlardan öğrendik, biz özgürlüğü senden öğrendik EFENDİM.
Biz ne zaman ki seni tanıdık işte o zaman özgürlüğe vurulduk senin özgürlük türkünün nakaratını söyleyen ve asla unutmayanlar var. Gerçek kurtuluş ve özgürlüğün sende ve senin misyonunda olduğunu bilenler var EFENDİM.

Düşmanlarımız bizi tutsak ettiklerini ve özgürlüğümüzü elimizden aldıklarını sanıyorlar varsın onlar öyle sansınlar onlar bizi ahlaksızlığa ve kötü işlere çağırıyorlar. Biz onların özgürlüklerine! değil, senle olan özgürlüğe koşuyoruz, biz özgürlük ve kurtuluşun sende ve senin misyonunda olduğunu biliyoruz EFENDİM.

Peygamberler iki defa ölürler birincisi bedenen ikincisi misyonen. Sen şu anda bedenen aramızda değilsin ama misyonu nu hiçbir zaman unutmadık ve ona ulaşmayı hedef olarak görmekten asla usanmadık EFENDİM.
Senin özgürlük anlayışını gaye edindik ve senli bir özgürlük için hep direndik .Yolumuza engeller çıktı, bazıları bizi vazgeçirmeye çalıştılar gittiğiniz yol yol değil denildi. Söyledikleriniz bu çağda gerçekleşmez bunlar hayallerden öteye geçmez, siz serap görüyorsunuz dediler. Biz ise sana ve davana inandık. Tarihte neler başardığını gördük. Bizler önce sana sonrada önderi olduğun davaya vurulduk. Zindanlara atıldık, muhaceratlar yaşadık sevdiklerimiz tarafından bu yolda yalnız bırakıldık, garip olduk, öz vatanımızda gariplikler yaşadık ama bundan asla gocunmadık. Çünkü senin önderi olduğun özgürlüğe sevdalandık EFENDİM.

Karanlıklarda bırakıldık , ışığa hasret kaldık, azık yaptık,yine de kurtuluş ve özgürlüğün hayalini biran olsun kurmaktan usanmadık EFENDİM.
Ne karanlıklarda bırakıldık diye pes ettik, ne öldürüldük diye vazgeçtik, biz senli özgürlük için şehadet şerbeti içmeye and içtik EFENDİM.
Yüreğimizde sevdana yer verdik sevdanda ölü yüreklerimizi dirilttik, biz cahildik seninle ne çok şey öğrendik EFENDİM…
Sen yoksan eğer içinde gündüzler karanlık olur, sen varsan içinde karanlıklar aydınlık olur, bu çağda da davanı sahiplenen Habbab’lar, Bilal’ler yine olur, bu kutlu dava devam etsin diye Mus’ab’lar yine şehid olur. Yine Sümeyyeler olur, Ammar’lar doğurur. Ammar’lar doğdu diye
Sümeyyeler durmazlar. özgürlüğü bir kenara atmazlar, özgürlük ve kurtuluş için ŞEHADET’e kanarlar bu uğurda candan da olurlar, EFENDİM.

Belki şimdi dağılmışız , birlik ve beraberlikten uzak kalmışız su görmeyen gül misali solmuşuz ama bu demek değildir ki hep böyle kalacağız. Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır. İşte o beklenen gün geldiğinde yeniden şahlanacağız, Muhammed’i özgürlüğe bütün cihana yayacağız, Muhammed’i özgürlüğü insanlığa sunacağız EFENDİM.

İşte o zaman yeryüzünde baş dik dolaşacağız çünkü o zaman biz kaybetmiş olduğumuz izzetimize yeniden kavuşacağız EFENDİM…

Yasemin Demir