Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

- Sabah Namazı Buluşması -

Siirt İl Müftülüğü Sabah Namazı Buluşması

siirt-sabah-namaz

Şirvan İlçe Müftüsü Hulusi Diner ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla Ensar Camisi’nde gerçekleştirilen sabah buluşması Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Müezzin İsa Utlu’nun okuduğu Yasin-i Şerif’in ardından namaz kılındı.

Cami İmam-Hatibi Ramazan Toprak tarafından Türkçe, Arapça ve Kürtçe seslendirilen ilahilerin ardından program Sakal-ı Şerif ziyareti ve verilen kahvaltı ile sona erdi.

Cami İmam Hatibi Ramazan Toprak, sabah namazı buluşmaları son günlerde özelikle gençlerin yoğun katılımı olduğuna ifade ederek, “Bugün yine sabah namazı buluşmalarında gençlerimizle ve büyüklerimizle beraber olduk. Hamdolsun manevi bir ziyafetti, kalplerimiz Allah’ın zikriyle coştu. Umut ediyoruz ki Allah, içimizdeki her türlü kirli duyguyu ve rızasına uygun olmayan her türlü hareketi içimizden çekip çıkarsın ve kalplerimizi birbirine bağlasın. Kalpten kalbe köprülerin oluşması için Allah bu sabah namazı buluşmalarını vesile kılsın.” dedi.

HÜDAPAR Gençlik Kolları Başkanı Yakup Toprak ise gençlerin sabah namazına yoğun ilgi gösterdiğini belirterek “Sabah namazlarına geliyoruz ve hep yaşlı amcaları görüyoruz. Umut ediyoruz ki gençleri görelim. Çünkü geleceğimiz gençlerdir. Selahattin Eyyubinin de meşhur bir sözü vardır, ‘Cuma namazlarındaki kalabalık sabah namazlarında olmazsa Kudüs’ü fethedemeyiz.’ İnşallah sabah namazlarındaki kalabalığı göreceğiz.” diye konuştu.

Sabah namazının ardından cami içerisine kurulan sofrada hep birlikte kahvaltı yapan vatandaşlar, daha sonra sakalı şerifi ziyaret ettikten sonra program sona erdi.

(İLKHA) 

Elazığ Fırat Üniv. Sabah Namazı Buluşması

Fırat Üniversitesi Rehber Öğrenci Topluluğu ’17-24 Ekim Müslüman Gençlik Haftası’ münasebetiyle ‘Ümmetin Uyanışı için Sabah Namazına Gidiyoruz’ sloganıyla başlattıkları kampanyayla her cuma sabah namazını camide kılacaklar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rehber Öğrenci Topluluğu Başkanı Hamza Demirel, İslam ümmetini kurtarıcılar beklediğini ve bununda ancak sabah namazına giden gençlerin yapabileceğini söyledi.

İslam ümmeti olarak zor bir süreçten geçtiklerini söyleyen Demirel, “Üstad Mehmet Akif Ersoy, ‘İslam ümmetinin parçalanmaya başladığı bu dönemde cuma namazına giden cemaat sabah namazına gittiği takdirde, İslam ümmeti eski güç ve izzetine kavuşacaktır.’ demiştir.  Bizde Rehber Öğrenci Topluluğu olarak şunu biliyoruz ki, İslam ümmeti olarak zor günlerden geçiyor. Ümmet boynu bükük kendilerini zulümden ve zilletten kurtaracak kurtarıcılar bekliyor. İşte bu kurtarıcılık rolünü üstlenebilecek kişiler gençlerdir. Ümmetin her ferdini kucaklayabilecek her derini kendi derdi bilen bir gençlik ümmeti tekrar diriltebilecektir. Tabi böyle ağır bir görevin üstlenebilmesi için sağlam bir irade ve güçlü bir maneviyata ihtiyacımız olacaktır. Ümmeti diriltmeyi kendisine gaye edinmiş Müslüman gençliğin iradesini ve maneviyatını güçlendirebilmesi için Allah ile bağlarını güçlendirmesi gerekir.” dedi.

“Cuma cemaati artık sabah namazı cemaati olacak”

Her cuma sabah namazında camide olacaklarını belirten Demirel, “Bizlerde Rehber Öğrenci Topluluğu olarak böyle bir gençliğin oluşabileceği tek ortamın camiiler olduğuna inanıyoruz. Ve bu tür buluşmaların gençlerimizin maneviyatını artırıp Allah ile olan bağlarını kuvvetlendireceğini düşünüyoruz. Bu buluşmaların Allah’ın izniyle Üstad Akif’in dile getirdiği durumu bir zaman sonra tetikleyebileceğini düşünüyoruz. Yani bu vesile ile cuma cemaati artık sabah namazı cemaati olacak. Ve inşallah bundan sonra her cuma sabah namazı buluşmalarımızın devam edeceğini de ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Sabah namazından sonra Bilge-Der (Bilge Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği) camiden çıkan gençlere kahvaltı ikramında bulundu. (Sinan Bilici-İLKHA)