preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Gaziantep’te Mevlid-i Nebi etkinlikleri

Platformumuz tarafından Gaziantep’in merkez Osmanlı ve Suboğazı mahallelerinde Mevlid-i Nebi etkinlikleri düzenlendi.

gaziantepte-mevlid-i-nebi-etkinlikleriHz. Muhammed’in (sav) kutlu viladetinin sene-i devriyesi münasebetiyle Platformumuz tarafından Gaziantep’in merkez Osmanlı ve Suboğazı mahallelerinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte yapılan konuşmalarda, günümüzde adaletin yeniden tesisinin, Müslümanların, Hz. Muhammed’i örnek almakla sağlayabileceklerine dikkat çekildi.

Merkez Osmanlı (Bebirge) Mahallesi’nin Osmanlı Camisi’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinlikte, Mevlid-i Şerif’in okunmasının ardından ilahiler seslendirildi.

Burada katılımcılara hitap eden Mustafa Karakurt Hoca, Hz. Muhammed’in mesajının iyi anlaşılması için bu tür programların önemine dikkat çekti.

Karakurt, “Onun için bizim de Hz. Muhammed’in viladetini kutlamamız gerekiyor. En şerefli olan, gelmiş geçmiş en mükemmel insan olan Hz. Muhammed’in sevgisini, muhabbetini ve hayatını kalplerimize nakşetmemiz gerekiyor. Çocuklarımıza hayatını okumamız gerekiyor. İnşallah bu tür programlar buna vesile olacaktır.” dedi.

Okunan Mevlid-i Şerif’in ve getirilen salavatların ardından program, Recep Eren Hoca’nın yaptığı duayla sona erdi.

Merkez Suboğazı Mahallesi’nde düzenlenen programda ise adaletin olmadığı toplumlarda suç oranlarının gittikçe arttığına ve suçluların artık kendilerini haklı görmeye başladıklarına değinildi.

Suboğazı Mahallesi Camisi’nde düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda bir konuşma yapan Platformumuza üye derneklerden İhlas-Der’in Başkanı Abdulhakim Övet, Müslümanların Hz. Muhammed’i kendilerine örnek almaları gerektiğine dikkat çekti.

Övet, “Yükümüz ağır, sorumluluğumuz da bir o kadar ağır. Mademki biz böyle bir sorumlulukla biliniyor ve tanınıyoruz o zaman Müslüman olarak yaşayacağız ve Müslümanlar gibi davranacağız. Hz. Peygamber’i kendimize en güzel örnek edineceğiz.” ifadelerini kullandı.

Program, mevlithanların okuduğu Mevlid-i Şerif ve seslendirilen ilahilerin ardından yapılan duayla sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31