Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Hac ve kurban ümmetin birliğinin kongresi demektir

Şanlıurfa Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Av. Emin Güneş, ümmetin dağınıklığına dikkat çekerek “Hac ve kurban ümmetin birliğinin kongresi demektir.” dedi.

hac-ve-kurban-ummetin-birliginin-kongresi-demektirŞanlıurfa İl Koordinatörlüğümüz tarafından, üye ve gönüllülerimizle kent merkezindeki Hasan Paşa Camii bahçesinde salâvatlar eşliğinde bayramlaşma programı düzenledi.

Kılınan ikindi namazına müteakiben Balıklıgöl Platosunda bulunan Hasan Paşa Camiinin avlusunda gerçekleşen bayramlaşma programı, Balıklıgölü ziyarete gelen kişiler tarafından da ilgiyle takip edildi.

Programda bir konuşma yapan Av. Emin Güneş, tüm İslam âleminin Kurban Bayramını tebrik ederek, idrak edilen bu bayramın İslam coğrafyasında zulüm altında olan tüm Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını temenni etti.

“Hac ve kurban ümmetin birliğinin kongresi demektir”

Kurbanın, haccın ve Arafat’ın İslam’ın birer şiarı olduğunu söyleyen Güneş, “Kurban, hac, Arafat İslam’ın şiarlarındandır. Maalesef biz bu ibadetlerimizi, şuuruna, bilincine varmadan yapıyoruz ve beklenen sonuçları elde edemiyoruz. Hac ve kurban demek; ümmetin birliğinin kongresi demektir. Bugün hacca, birbirileriyle savaşıyor olsalar da, farklı mezhepten olsalar da bütün Müslümanların gittiklerini biliyoruz. Maalesef, bugün şunu görüyoruz ki Müslümanların mukaddes beldeleri, müşriklerin işbirlikçilerinin işgali altında dolaylı olarak. Nasıl ki Kudüs, melun israilin işgali altında ise bizim mukaddes Kâbe’miz, Haremeyn’imiz de Amerika’nın yerli işbirlikçilerinin kontrol ve denetimi, işgali altındadır. Rabbim, bir an evvel, esaret altında olan beldelerimizi hürriyetine kavuştursun.” dedi.

“Ümmet birleşip, vahdet oluşursa kâfirlerin bütün planları bozulur”

İslam coğrafyasında birçok Müslümanın aç ve zulüm altında olduğuna dikkat çeken Güneş, İslam ümmetinin bir an evvel Kur’an-ı Kerim’e göre hareket edip, şuurlanması gerektiğini söyledi.

Güneş, “Bana soruyorlar, ‘Kâfirlerin, Müslümanlara yönelik 50-100 yıllık proje ve planları var. Bu projeleri bir bir hayata geçiriyorlar ama bizim hiçbir planımız yok.’ Bizim için plana gerek yok. 14 asır önce bize gönderilen planımızı hayata geçirirsek, onların planlarının bir anlamı olmayacak. Allah-u Teâlâ’nın kelamı olan Kur’an-ı Kerim’de bize verilen mesaj nedir? Mümin, mümini öldürmeyecek. Mümin, müminin kardeşidir. Kardeşler birbirlerine silah sıkmaz, omuz omuza verirlerse, ümmet birleşip, vahdet oluşursa kâfirlerin bütün planları bozulur.” şeklinde konuştu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2021
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31