preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Hani’de Mevlid-i Nebi etkinliği

Platformumuz tarafından, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

hanide-mevlid-i-nebi-etkinligiPlatformumuz tarafından Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Necip Fazıl Kısakürek Çok Amaçlı Gençlik Kültür ve Sanat Merkezinde Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe ilçe halkının yoğun katılım gösterdiği görülürken, Enis Çiçek’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, daha sonra Mevlid-i Şerif okundu.

İlahilerin de seslendirildiği etkinlikte bir konuşma yapan İbrahim Yaz; yaşantının, söylemlerin ve eylemlerin hepsinin Muhammedi olması gerektiğini vurguladı.

“Adalet, barış denildiği zaman kastımız nedir, rahmet peygamberi denildiği zaman onun hangi yönlerini ele almamız lazımdır? Doğrusu o âlemlere rahmet olarak indirildi. Onun hayatı, mücadelesi, İslam’ı insanlara ulaştırma gayreti büyük bir örnek olarak önümüzde duruyor.” diyerek konuşmasına devam eden Yaz, şunları ifade etti:

“Onun getirmiş olduğu dava, din aramızdadır. Vallahi biz ona sımsıkı sarılırsak, getirdiği emanete hakkıyla uyarsak, biz bu uğurda her türlü bela ve musibetlere katlanmayı, sabır etmeyi ve direnmeyi seçersek Allah bizi muhakkak ki aziz edecektir. Lakin peygamberin hayatını sadece seneden seneye anma etkinliklerinde oturup dinlersek, hayatını roman olarak okursak, onun ahlakını ailemize, mahallemize, memleketimize ve şehrimize getirmezsek bunun hesabını da vallahi veremeyeceğiz.  Herkes muhakkak ki bu dünyada ne ekerse onu biçecektir. Biz İslam için çalışmakla mükellefiz. Kendi hayatımızı tepeden tırnağa göz önüne alalım ve kendimizi sorgulayalım.”

Yaz, “Eskiden bir evde baba, anne, kardeşler ve iki gelin bulundurdu. Bunlar mutlu ve huzurlu yaşarlardı. Şimdi 200 metrekarelik evlerde yaşayamayacak hale geldik. Sorunlar ve sıkıntılar bizi içten içe kemirmektedir. Aldığımız eşyaların haddi hesabı yok. Ve biz peygamberin ümmetiyiz. Bizim yaşantımızın da söylemimizin de eylemimiz de Muhammedi olması gerekiyor.” dedi.

İbrahim Yaz’ın konuşmasının ardından yapılan dua ile etkinlik sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31