Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Her zamankinden daha fazla Resulullah’ın merhamet ve adalet anlayışına muhtacız

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Kırkpınar Mahallesi'nde düzenlenen Mevlid-i Nebi programında, Müslümanların her zamankinden daha fazla Hz. Muhammed'in merhamet ve adalet anlayışına muhtaç olunduğu belirtildi.

her-zamankinden-daha-fazla-resulullahin-merhamet-ve-adalet-anlayisina-muhtacizPlatformumuz tarafından Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Kırkpınar Mahallesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

Ömer Aslan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, daha sonra Molla M. Emin Baytar’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmayla devam etti.

Hz. Muhammed, dünyayı karanlıkların sardığı, her kötü kötülüğün, her türlü zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin, merhametsizliğin dünyayı kasıp kavurduğu bir zamanda gönderildiğini söyleyen Baytar, Allah Resulü’nün dünyaya teşrif etmesinden itibaren, rahmet olarak insanlığın üzerine doğduğunu belirtti.

“Biz her zamankinden daha fazla Resulullah’ın o merhamet ve adalet anlayışına muhtacız.” diyen Baytar, “Andolsun, Allah’ın Resûlünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.” ayetine atıfta bulunarak, “Mademki Allah’ın Resulü’nde bizim için örneklik vardır, o halde Resulullah’ın şahsındaki örneklik, hayatın her alanında örnekliktir. Hz. Muhammed hayatımızın her alanında bizim için örnektir. Birbirimizle olan ilişkilerimizde, komşularımızla olan ilişkileri, akrabalarımızla olan ilişkilerde Resulullah bizim için örnektir. Ticaretimizde, sosyal hayatımızda, insanlarla olan muamelemizde, Allah ile olan ilişkimizde Resulullah bizim için örnektir. İşte biz Resulullah’ın o örnek kişiliğini anlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Program, okunan mevlidin ve seslendirilen ilahilerinin ardından, Baytar’ın yaptığı dua ile son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031