preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Hz. Muhammed bütün insanlığa adalet için geldi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğinde, Hz. Muhammed'in bütün insanlığa adalet için gönderildiği belirtildi.

hz-muhammed-butun-insanliga-adalet-icin-geldiPlatformumuz tarafından Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliği gerçekleştirildi.

Mehmet Doğan’ın Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik, mevlid-i şerif ve ilahilerin seslendirilmesiyle devam etti.

Burada katılımcılara hitap eden Molla Remzi Uçar, bütün mahlûkatın, Hz. Muhammed’in adaletine muhtaç olduğunu söyledi.

Uçar, “Eğer bugün insanlık, özelde biz Müslümanlar şu kâinata kulağımızı açarsak kâinatta bulunan dağlar, belki bize şu an en yakın olan Karacadağ veya Göksu Barajı, belki bize çok yakın olan ağaçlar, taşlar ve şu an dünya üzerinde harap olmuş beldeler, yıkılmış şehirler ve o şehirlerin altında bulunan cüsseler, paramparça olmuş bedenler, parçalanmış minik yavrular, sularda boğulan o insanlar, bu mahlûkatın tümü bizlere şunu diyecektir: Neredesin ya Resulullah? Senin adaletin ve insanlığa getirdiğin barış nerede?” dedi.

“Hz. Muhammed bütün insanlığa adalet için geldi”

Hz. Muhammed’in, bütün insanlığa adalet için geldiğini dile getiren Uçar, “Bugün insanlığın tümü biz Müslümanlara sesleniyor. ‘Ey Müslümanlar! Ey ‘İnsanlar içerisinden çıkarılmış en hayırlı ümmet olan’ Müslümanlar! Ey ümmet-i Muhammed neredesiniz? Neden bu toplumlara, milletlere, halkların tümüne adaletin, barışın, adaletin, rahmetin nasıl olacağını en güzel şekilde anlatmadınız? Tarih sürecinde İspanya’daki Hristiyanlar, Müslümanları ‘Gelin, bizler sizin adaletinize muhtacız. Bizleri, bizim gibi olan bu insanların zulmünden kurtarın.’ diyerek çağırıyorlardı. İşte, insanlık bugün buna muhtaçtır. İnsanlık, her Cuma namazında imam minberden inmeden önce okunan ‘Şüphesiz ki Allah, adaleti emreder.’ ayetinin tahakkuk etmesine muhtaçtır.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, Molla Abdullah Muğuç’un yaptığı duayla sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2020
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930