Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

İnsanlık Hz Muhammed’in getirmiş olduğu barış ve adalete muhtaçtır

İnsanlık Hz Muhammed'in getirmiş olduğu barış ve adalete muhtaçtır

1Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mewlid-i Nebi programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan İttihad’ul Ulema üyelerinden Molla Kerbela Şanlı, Hz. Muhammed’in hayatından kesitler anlattı.

Platform, bu yıl Hicri takvime göre  “Kutlu Doğum” etkinliklerinin ilkini Silvan’da düzenledi. Platform görevlileri, etkinliğin gerçekleştirildiği ilçe spor salonunda katılımcıları karşılayarak, gül suyu ikramında bulundular.

Sunuculuğunu Haşim Balçık’ın yaptığı etkinlik Hüseyin Taşı’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Seslendirilen ilahi ve ezgileriyle devam eden etkinlikte Molla Kerbela Şanlı günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

Peygamber Sevdalıları Platformu bu yıl üç ana başlıkla “Rahmet, barış ve adalet rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla etkinlikler düzenleyeceğini söyleyen Şanlı, “Bizler yıllarca Resulullah’ın (sav) vasıflarını, özelliklerini, ahlakını anlatsak da yetmez. Değerli kardeşlerim biliyor musunuz?  Bu noktalara niye dikkat çekiliyor? Çünkü bugün dünyanın dengesi bozulmuştur. Bizler Peygamberin adalet ve merhameti anlayışından uzak olduğumuzdan dolayı bugün bu kadar çok kan dökülüyor. Bugün insanlık kan ağlıyorsa, Resulullah’ın getirmiş olduğu şefkat ve merhametten yoksun olunduğu içindir. Ümmet, insanlık Resulullah’ın yeryüzüne getirmiş olduğu rahmet, barış ve adalete muhtaçtır. Nasıl ki yağmur olmadığı için toprak susuzluktan çatlıyorsa Resulullah’ın bu üç özelliği yeryüzünde hakim olmadığı için insanlıkta bugün paramparça oluyor.” dedi.

Şanlı, “Yeryüzü, insanlık Resulullah’ın şu üç özelliğine muhtaçtır. Bunların birincisi Resulullah’ın rahmeti. Çünkü Allah (cc) ayeti kerimede ‘Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.’ diyor. Muhakkak Allah-u Teâlâ Rauf ve Rahim’dir. Allah bu iki vasfını Hz. Muhammed haricinde hiçbir peygambere vermemiştir. Resulullah ‘bir kimse bağışlarsa Allah’ta onu bağışlar.’ diye buyuruyor. Allah Resulünün rahmeti bütün insanlığa hitap eder.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından etkinlik okunan Mewlid-i Şerif ile devam etti. Daha sonra Ayetullah İlaiz’in okuduğu dua ile etkinlik son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031