preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

İnsanlık Kurtuluşun, Peygamberimizi Anlayıp Yaşamakta Olduğunun Farkındadır

Vakfımız tarafından Erzincan’da altı merkezde ‘Onu Oku Onu Yaşa’’ başlıklı Siyer Yarışması düzenlendi.

Vakfımız tarafından Erzincan’da 4 merkezde ‘Onu Oku Onu Yaşa’’ başlıklı Siyer Yarışması düzenlendi. Yarışmacılar, yarışmanın başlamasına saatler kala yarışma merkezlerinde hazır bulundular.

Saat 10.30 da yarışmacıların yarışma salonlarına alınmaya başlandı. Saat 11.00’da başlatılan yarışma dört farklı kategoriden oluşuyor.

Yarışmaya Gösterilen Teveccüh, Ne Kadar İsabetli Bir İş Yaptığımızı Gösteriyor

Vakfımızın Erzincan Temsilciliği adına yarışma hakkında bilgi veren Muhsin BARIŞ şöyle dedi: ‘Elhamdülillah bu sene de yoğun ve tatlı bir koşuşturmayla yarışmamızın hazırlıklarını bitirdik. Ve bugün yarışmamızı düzenliyoruz. Bu sene Erzincan’da dört farklı merkezde yarışmamızı yapıyoruz. Yarışmamız dört farklı kategoriden oluşuyor. Türkiye genelinde olduğu gibi yarışmamız saat 11.00’da başlayacak. Elhamdülillah yarışmamız yediden yetmişe herkes tarafından teveccüh buldu. Yarışmaya gösterilen teveccüh, ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı gösteriyor.’’

İnsanlık Kurtuluşun, Peygamberimizi Anlayıp Yaşamakta Olduğunun Farkındadır

‘Gerek Türkiye genelinde gerekse de Erzincan’da yarışmamıza gösterilen katılım gösteriyor ki, İnsanlık kurtuluşun, Peygamberimizi anlayıp yaşamakta olduğunun farkındadır. Zira karanlığın en zifiri halinin yaşandığı toplumlar Hz. Muhammed (sav)’e sarılarak, O’nu anlayarak ve izini takip ederek nura/aydınlığa çıkmışlardır.’ diyen Barış, yarışmaya katılan ve bu süreçte kendilerine katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Yarışmacılar yarışma sonunda duygularını ifade ettiler.

Yarışmacılardan ilkokul öğrencisi Muhammed Hanzala EZGİN, ‘Yarışma güzel geçti. Yarışma kitabını iki defa okudum, arkadaşlarımı da yarışmaya kaydettim ve sonraki senelerde de katılmayı düşünüyorum. Çünkü ben Peygamberimizin hayatını her okuduğumda yeni şeyler öğreniyorum onun hakkında.’ dedi.

Öğrenci Velilerinden Oğuzhan ÇETİNKAYA, ‘Peygamber Efendimiz ’in sünnetini, davranışlarını, yaptığı işleri örnek almamız lazım. Çünkü O bütün işleri hak ve adalet temelinde en güzel şekilde yapmıştır, bundan dolayı da örnek alınmalıdır. Çocuğumla beraber okuduk yarışma kitabını, beraber çalıştık yarışma öncesinde.’ ifadelerini kullandı.

Yarışmacılardan Fatma AKPINAR ise bu yarışmaya ilk defa katıldığını ifade ederek şöyle dedi: ‘Bu yarışmaya ilk defa katılıyorum ve benim için çok faydalı oldu. Yarışmada bir dereceye girip ödül alınamazsa bile, Peygamberimizin hayatının öğrenilmesi en güzel hediyedir. Bu tür yarışmaların devamını bekliyorum. Peygamberimizi örnek alıp hayatını yaşarsak her şey çok daha güzel olacak.’

Öğrenci velilerinden Hasan AYDIN, ‘İslami bir hayat geleneğinden geliyoruz ve ben çocuklarımın da aynı yolu takip etmelerini istiyorum. Bu yüzden de çocuğumu bu tür yarışmalara teşvik ediyorum. Çünkü bakıyorum da çocuğum yarışmaya hazırlık sürecinde okuduğu kitaptaki bilgileri uygulamaya çalışıyordu.’ İfadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31