Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

basın-açıklaması-1

İslam’a ve onun Aziz Peygamberine düşmanlık yapanları lanetliyor ve kınıyoruz

Hatırlanacağı üzere Jyllands Posten adlı Danimarka gazetesi, 30 Eylül 2005’te, Hz. Muhammed(sav.)’e hakaret içerikli 12 karikatür yayımlamıştı. Karikatürlerin yayımlanmasının ardından dönemin Danimarka Başbakanı Rasmussen, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 11 Müslüman ülkenin büyükelçileriyle konuyu görüşmeyi reddetmiş, bu alçak karikatüre destek vermişti. Müslümanların tepkisi üzerine hiçbir şekilde özür dilememişti.

Tarih boyunca İslam ve küfür savaşı değişik şekillerde hep devam etmiştir. İslam ve peygamber düşmanları her fırsatta kinlerini ve düşmanlıklarını kusmaktadırlar.

Danimarka Göç ve Uyum Bakanı İnger Stöjberg, Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içeren ve büyük çaplı tepkilere neden olan karikatürlerle “gurur duyulması gerektiğini” savunarak, bu tür karikatürü sosyal medya hesabından paylaştı.

İslam düşmanı alçak bakan tepkisini sosyal medya hesabından açıkça dile getiren İnger Stöjberg, tablet bilgisayarının arka plan resminde, Kurt Westergaard tarafından çizilen karikatürün yer aldığını belirterek, ekran görüntüsünü de sosyal medyada paylaştı.

Fiili ve fiziki olarak İslam beldelerinde Müslümanların kanına doymayan emperyalist zalimler, basın ve düşünce özgürlüğü adı altında da mukaddesatlarımıza hakaret etmektedirler. Siyonist ve haçlı zihniyetinin İslam’a olan düşmanlığı bitmediği gibi asla da bitmeyecektir.

Emperyalist ve kan içici, Allah ve Peygamberi düşmanı bugün de kinlerini açık bir şekilde göstermektedirler. Bu zalimlere birlik, vahdet ve kardeşlik ruhuyla ancak cevap verilebilir. Bugün Arakan’da, Suriye’de, Yemen’de, Çeçenistan’da, Afganistan’da ve dünyanın her tarafında aynı zihniyet Müslümanların kanına girmektedir. Aynı zihniyet neticesiyle Müslümanlar sefalet içindedir.

Bugün kafirler, Müslümanların akan gözyaşından zevk almaktadırlar. Aç ve yoksulluk çeken Müslümanlara karşı iştahları kabarmaktadır. İhtilaf içinde olan Müslümanlara karşı ateş, barut ve kan kusan namlular ile gitmektedirler. Müslümanlar bulundukları uykudan ve içinde oldukları gafletten derhal uyanmalıdırlar. Allah’ın Müslümanlar için çözüm olarak sundukları şeyler bize yeterlidir. Allah’ın kitabında, Resulünün mücadelesinde hiçbir zaman ihtilafa ve boyun eğmeye yer yoktur. Haşa hiçbir zaman zilleti kabul etmemişler.

Müslümanlar mücadelelerine, umutsuzluğa ve korkaklığa yer vermeden devam etmelidir. Zalim Ebrehe ve fil ordusu nasıl Kabe’yi yıkma yolunda helak olduysa Allah’’ın izniyle bugün bu zalimler de mukaddesata olan düşmanlıklarından ötürü yok olacaklardır. Tarih sayfalarına alçak ve zelil olarak yazılacaklardır.

Tüm Müslümanlara bu ayeti kerimeyi hatırlatarak ‘’Allah’ın ipine hepiniz sımsıkı yapışın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp ısındırdı ve siz O’nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini işte böyle açıklar.’’(ali imran/103)

Bu duygu ve düşüncelerle İslam’a ve onun Aziz Peygamberine düşmanlık yapanları lanetliyor ve kınıyoruz. Emperyalist zalimlerin ahlaksızca düşmanlıklarına ve saldırılarına karşı Müslümanların sessiz kalmamasını, aziz peygamberine ve onun davasına sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Başta Müslüman yöneticiler olmak üzere inançlı ve vicdan sahibi herkesin bu alçaklığa sessiz kalmayarak gerekli tepkileri vermesi gerekir. Ayrıca Danimarka hükümeti tüm Müslümanlardan özür dileyerek söz konusu bakanı derhal görevinden almalıdır.

Peygamber Sevdalıları Platformu

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031