Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

KADİR GECESİ MESAJI

İdrak etmekte olduğumuz Mübarek Kadir Gecesinin, yeryüzü ile gökyüzünün ilahi vahiyle buluştuğu ve ilahi mesajla karanlık dünyanın nura kavuştuğu bir gecedir. Zulüm ve tuğyan saltanatlarının yerle bir edildiği, zülüm yerine adaletin, ahlaksızlığın yerine erdemin, düşmanlığın yerine kardeşliğin inşa edilmeye başlandığı, insanlık tarihinin en büyük devriminin gerçekleştiği gecedir. Kadir Gecesi, yolunu şaşıran, değerlerinden uzaklaşan insanlığın rehberine kavuştuğu, kadri büyük ve yüce olan bir gecedir. Bu gecede yapılan ibadetler ve edilen duaların müstecap oldukları müjdelenmiş, duaya teşvik edilmiş şerefli bir gecedir.

“Kadir Gecesini fırsat bilerek ilahi mesajla buluşmalıyız”

İslam ümmetinin yeniden Kur`an ile dirilme ve onun mesajı etrafında kenetlenme zarureti doğmuştur. Müslümanlar olarak bizler, bu mübarek Ramazan ayını ve idrak etmekte olduğumuz Kadir Gecesini fırsat bilerek, ilahi mesajla buluşmalıyız. Bu ümmet aralarındaki meseleleri Kur`an`ın hakemliğinde çözmeli, kardeşlik ve vahdet esaslı yarınlar inşa etmelidir. Kur’an`sız bir dünyanın karanlık kalacağı gibi, Kur`an etrafında kenetlenmeyen bir ümmetin yarınları da karanlık olmaktan kurtulamayacaktır.

Kadir gecesi, İslam coğrafyasında yaşanan zulümlerin son bulması, zülüm altında inleyen mazlumların gözyaşlarının dinmesi, yıkılan kardeşlik kal’asının yeniden tesisi için tüm Müslümanların büyük bir tazarru ve niyaz ile rabbine yalvarması gereken bir gecedir. Bu geceyi manen yükselme, donanma ve arınma gecesi olarak kabul etmeliyiz. Kadir gecesi kur anın gökyüzünden yeryüzü semasına indiği gecedir. Bu gecede kur an-ı okumaya, anlamaya ve yaşamaya çalışmamız gereken bir gecedir.

Peygamber Sevdalıları Platformu olarak bizler; yeryüzünün her noktasında, özellikle Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da ve daha birçok coğrafyada oluk oluk Müslümanların kanı akıtılırken, mazlumların feryatları ve iniltileri kulakları sağır ederken, Mukaddes İslam beldeleri bir bir işgal edilirken Müslümanları sessiz kalmamaları gerektiğine ve bu yaşanan elim hadiselerden acı duyması gerektiğine inanıyoruz. Katledilenler bizim kardeşlerimizdirler, işgale uğrayan topraklar bizim topraklarımızdır, talan edilen mallar bizim mallarımızdır, çiğnenen değerler ve kirletilen namuslar bizim değerlerimizdirler, o halde tüm duyarlı Müslümanları bu geceyi İslam ümmetinin acısını iliklerinde his ederek, ümmetin dirilişi, izzet ve şeref dolu ihtişamlı günlerine tekrar kavuşması için kurtuluş gecesi olarak kabul etmeye davet ediyoruz. .

Akıtılan kanlar, kıyılan canlar, dökülen gözyaşları karşısında İslam ümmetinin silkinmesi, birleşmesi ve tek vücut olarak ayağa kalkması gereken bir zamandayız. Bu mübarek kadir gecesinde İslam’ın izzet ve şerefi için gözünü kırpmadan en ağır bedelleri ödeyen tüm kahraman kardeşlerimizin direnişleriyle gönül bağı kurmak ve manen onların yanında yer aldığımızı göstermemiz gereken bir zaman dilimindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin kadir gecesini en kalbi duygularla tebrik eder, hayır ve bereket dolu yarınlar için bir başlangıç olmasını temenni ediyoruz.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Nisan 2021
  P S Ç P C C P
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930