Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Kayseri’de Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi

Platformumuzun Kayseri Koordinatörlüğü tarafından Kayseri'de Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

kayseride-mevlid-i-nebi-etkinligi-duzenlendiPlatformumuzun Kayseri Koordinatörlüğü tarafından “Rahmet, Barış ve Adalet Peygamberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi etkinliği düzenlendi.

Kocasinan Semt Pazarında düzenlenen ve yoğun bir katılımın olduğu etkinlik, Hafız Yusuf Aksu’nun Kur’an tilaveti ile başladı, ardından mevlit okundu.

Programın açılış konuşmasını Platformumuzun Kayseri Koordinatörü Bilal Çevik yaptı.

Ardından konuşan İlahiyatçı Orhan Erkuş, Hz. Muhammed’in sünnetine uymanın önemine değindi.

Erkuş, “Kim Allah Resulünün eteğine yapıştıysa, kim onu sevdiyse, kim onun davasını güttüyse üstün geldi. Hz. Ebubekir peygamberimizle hicret ettiğinde yolda Peygamberin bir sağına, bir soluna, bir önüne dönüp duruyordu. Allah Resulü sebebini sorunca Hz. Ebubekir; ‘Ya Rasulullah sana bir şey olacak diye çok korkuyorum. Sağına geçince sana soldan yaklaşacaklar diye, soluna geçince sana sağdan bir şey olacak diye korkuyorum.’ Allah resulü soruyor, ‘Ya Ebubekir beni seviyor musun?’ Hz. Ebubekir, ‘Ey Allah Resulü seni annemden, babamdan, evlatlarımdan da daha çok seviyorum.” Diyor. Bizler de Resulullah’ı Ebubekir’ce, Osman’ca, Ömer’ce Ali’ce sevmemiz lazım ki Allah resulü ile birlikte cennette günümüzü gün edelim. Hz. Ebubekir, Resulullah’ı kendine örnek alarak cennete gitti. Onun rahmet, adalet, barış yönünü kendine örnek alarak örnek oldu. İnsanlar Hz. Ebubekir’e bakarak Allah Resulünü görüyorlardı. Onun ahlakını edebini, fedakârlığını görüyorlardı. Biz de peygamber sevdalıları olarak onun rahmetenlilalemin, barış ve adalet gibi üç önemli özelliğini ele aldık. Kur’an bize onu âlemlere rahmet olarak gönderdiğini anlatıyor. Senin görevini diri diri kızları gömenleri, puta tapanlara yağmur gibi rahmet olarak yağacağı olarak anlatıyor.” dedi.

Program Erkuş’un yaptığı dua ile sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031