Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Peygamber Sevdalıları kardeşlik duygusunu bir kez daha pekiştirdi

Platformumuzun Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından geleneksel hale getirilen ve Müslümanları bir araya getirip kaynaştıran bayramlaşma programı düzenlendi.

peygamber-sevdalilari-kardeslik-duygusunu-bir-kez-daha-pekistirdiPlatformumuzun geleneksel hale getirdiği bayramlaşma merasimleri Kurban Bayramında da birçok yerde gerçekleşdi.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Sümer Park’ta bir araya gelen Peygamber Sevdalıları bayramlaşarak kardeşlik duygusunu bir kez daha pekiştirdiler.

Katılımcıların salâvat ve tekbirlerle bayramlaştığı programa, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Metin Kaya ve il teşkilatı ile ilçe teşkilatları, şehit ve tutuklu aileleri, platform yetkilileri ve üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yenişehir ilçesi Sümer Parkta düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Diyarbakır İl Koordinatörlümüzden Üzeyir Yuva, bayramlaşmanın önemine binaen bir konuşma yaptı.

Yuva, “Bayramlaşma, sevgi, muhabbet ve dayanışmanın ön plana çıktığı bir beraberlikle başlamaktadır. Yıl boyu yaşanan dargınlıklar ve birbirinden uzaklaşmalar, bayram gününde barışla sonuçlanıyor. Toplumumuzda bayramlaşma ön plana çıkıyor. Gönül isterdi ki sürekli bayramlaşma gibi dayanışma olmasıdır. İslam coğrafyasında yaşananların temel sebebi Müslümanların kendi aralarında dayanışmasının olmayışındandır. Bu ruh canlı olsaydı bu eziklik olmazdı. Bayramlarda bu dayanışmanın olması bizler için bir nimettir. Şu an gerçekleştirdiğimiz bayramlaşma şekli toplum içerisinde olmayandır ama Peygamber Sevdalıları bunu yeniden Müslümanlar arasına getiriyor. Bayramlarımızın bize vereceği en önemli mesaj maneviyatımızdır. Bunu yeniden hatırlayıp kuvvetlendirmektir.” dedi.

Kurban Bayramında yaşadıkları hüzünlerin olduğuna değinen Yuva, “6-8 Ekim olaylarında kardeşlerimiz bu topluma kurban etini götürürken hunharca eşi benzeri görülmemiş vahşi bir şekilde şehit edilmesi bu da bir kurbana denk gelmesini hatırlıyor ve anıyoruz.” diyerek konuştu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031