preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Peygamber Sevdalıları Vakfımızdan Salavat Seferberliğine davet

Peygamber Sevdalıları Vakfımızdan Salavat Seferberliğine davet

Peygamber Sevdalıları Vakfımızdan Salavat Seferberliğine davet
Vakfımız tarafından yapılan açıklamada mart ve nisan ayı boyunca “Her Güne Binler Salâvat” sloganıyla Salavat Seferberliğinin başlatıldığı duyuruldu.
peygamber-sevdalilari-vakfimizdan-salavat-seferberligine-davetVakfımız tarafından “Her Güne Binler Salâvat” sloganıyla Salavat Seferberliği başlatıldı. Salavat Seferberliği mart ve nisan ayı boyunca devam edecek tüm Peygamber sevdalılarını Salavat Seferberliğine davet ediyoruz. Salavan Seferberliğini bu yıl Vakfımızın Mersin Koordinatörlüğü duyurdu. Vakfımız adına yapılan açıklamayı Hakan Ayçoban okudu.

Vakfımız tarafından başlatılan salavat seferberliğine katılmak için tıklayın https://peygambersevdalilari.com/salavat-gonderimi/

“Bizleri karanlıklardan aydınlıklara çıkaran Rabbimize hamd, muttakilerin önderi Resul-i Ekrem’e (sallallahu aleyhi vesellem) salat ve selam olsun.” diyerek açıklamasına başlayan Ayçoban, “Şüphesiz Allah ve melekleri, Peygamber’e salat(salavat) ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (Ahzab-56) ayeti ve “Kim bana bir defa salât ve selâm getirirse bu sebeple Allah Teâlâ da ona on misli merhamet eder.” (Müslim)” hadisine atıfta bulundu.

“O’na salat getirmek, O’nu yüceltmek üzerimize düşen elzem bir vazifedir”

Vakıf olarak Salavat Seferberliğini her yıl düzenlendiklerini hatırlatan Ayçoban, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Her Güne Binler Salâvat’ sloganıyla Salavat Seferberliği başlatmış bulunmaktayız. Mart ve nisan ayları boyunca Salavat Seferberliğimiz devam edecektir. Bu tatlı seferberliğe iştirak edecek bütün Peygamber âşıkları, mart ve nisan ayı boyunca dillerinden ve gönüllerinden hiç eksiltmediği salâvatlarını arttırarak zikirlerine şevkle devam etmelidirler. O Resulün ‘Kıyamet günü bana insanların en yakın olanları, bana en çok salât ve selâm getirenlerdir’ sözüne mazhar olabilmek için zaman ve mekân sınırlaması koymadan O’na salat getirmek, O’nu yüceltmek üzerimize düşen elzem bir vazifedir.” dedi.

“O’nun ismi bile gönüllere şifa, dertlilere devadır”

“Sokakların, caddelerin O’nun adını duymakla huzur bulduğunu; evlerin, O’nun adıyla nurlanacağını; iş yerlerinin O’nun adıyla bereketlendiğini hiçbir mümin unutmamalıdır.” diyen Ayçoban, şu ifadelere yer verdi:

“O’nu sevmenin, O’na salat etmenin bir tercih meselesi olmayıp bir zorunluluk, bir ilahî emir olduğunu bütün Müslümanlar idrak etmelidirler. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’i (aleyhi’s-selatu ve’s-selam) çokça anıp ismini zikretmenin bile birey ve toplum üzerinde müspet bir etki bıraktığının farkındayız. O’nun ismi bile gönüllere şifa, dertlilere devadır. Dünya ve ahiret saadetini isteyenler, O’na salat (salavat) getirerek kalplerini terbiye edebilirler. Affedilmek için, O’na komşu olabilmek için, diller O Resul-i Ekrem’i zikretmelidir.”

“Salavat Seferberliğine iştirak etmeye ve bu hayırlı amelden geri kalmamaya davet ediyoruz”

Salavat Seferberliği vesilesiyle mart ve nisan ayı boyunca dillerden düşürülmeyecek zikirler sayesinde sonraki aylarda da dillerin böyle hayırlı zikirlere alıştırmış olunacağını ifade eden Ayçoban, “Başta kendi nefsimiz olmak üzere ailemiz, eş, çocuk, akraba ve dostlarımızı bu hayırlı zikre katmak için seferberlik başlatmalıyız. Ey Peygamber Âşıkları! Yediden yetmişe tüm Peygamber Sevdalılarını Salavat Seferberliğine iştirak etmeye ve bu hayırlı amelden geri kalmamaya davet ediyoruz. O Rahmet Peygamberine Sonsuz Salat ve Selam olsun.” diye konuştu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2020
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930