preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Peygamber Sevdalılarından Batman’daki etkinliğe gül ile davet

Peygamber Sevdalılarından Batman'daki etkinliğe davet

Batman’da halka gül dağıtan Peygamber Sevdalıları Platformu üye ve gönüllüleri, pazar günü gerçekleştirilecek “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğine davette bulundular.

Peygamber Sevdalılarından Batman'daki etkinliğe davet

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü, 15 Nisan Pazar günü Otogar yanındaki alanda yapılacak “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği münasebetiyle küçük kız çocuklarıyla beraber başta esnaf olmak üzere halka ve hastanelerde yatan hasta ve hasta yakınlarına gül dağıttı. Gül dağıtan platform yetkilileri halkı etkinliğe davet etti.

Gül dağıtımından önce kısa bir açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlerinden Nurettin Teymur, pazar günü saat 13.30’da “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliği düzenleyeceklerini hatırlattı.

“O’nu örnek almadıkça insanlık huzur bulamaz”

Düzenleyecekleri etkinliğe tüm halkı davet ettiklerini söyleyen Teymur, “Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin (sallallahualeyhivesellem) muhabbeti, aşkı bizleri tekrar bir araya getirdi. ‘O’nu örnek almadıkça insanlık huzur bulamaz’ düsturuyla hareket eden Peygamber Sevdalıları Platformu olarak Allah’a kavuşmaya vesile kılarak her yıl ayrı bir coşku ve heyecanla Peygamberimize (sallallahualeyhivesellem) olan sadakatimizi yineliyoruz.” dedi.

Teymur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl da ‘Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama’ temasıyla bu pazar günü otogar yanı mevlit alanında saat 13.30’da düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm halkımız davetlidir. Yaşlı-genç, bayan-erkek ve çocuklarımızla alana gelip rahmet pınarından kana kana içmenizi tavsiye ediyorum. Taleal Bedru Aleyna nidaları, Medine şehri olan Batman’dan, muhacire Ensar olan Batmanlıların dilinden göklere yükselecek inşallah.” diye konuştu.

Gül dağıtımı esnasında esnaf, halk, hastalar ve hasta yakınları ile hastane idarecileri, platform üyelerine ilgi göstererek, şimdiden “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” etkinliğine katılacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ettiler

 

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31