Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Peygamber sevdası engel tanımadı

Diyarbakır’da düzenlemiş olduğumuz Mewlid etkinliğine şehir içinden ve şehir dışından katılan engelli vatandaşlarımız, duygu ve düşüncelerini anlattı.

peygamber-sevdalari-engel-tanimadiDiyarbakır’da düzenlemiş olduğumuz Mewlid etkinliğine yoğun bir katılım oldu.

Mewlid etkinliğine 7’den 70’e yüz binlerce insan katılırken, etkinliğe çok sayıda engelli vatandaşın katılması dikkatlerden kaçmadı.

Hazreti Peygambere olan sevgilerinin engel tanımadığını ve her şeye rağmen bu etkinliğe katılarak yaşanan coşku ve sevince ortak olmak istediklerini belirten engelli Müslümanlar duygu ve düşüncelerini İLKHA’ya anlattılar.

“Bundan daha güzel bir şey yok”

Alandaki atmosferden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Yunus Nakçi, “Diyarbakır’dan bu etkinliğe katılıyorum. Çok sevinçliyim. Böyle güzel bir kalabalık Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Peygamber Sevdalılarına çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle de olsa yılda bir defa Peygamber Efendimiz için biraraya geliyor olmamız çok güzel. Buraya gelip Peygamber Efendimize salavatlar getiriyoruz. Burada çok duygulandım. Bundan daha güzel bir şey yok. Buradaki atmosferden dolayı çok mutluyum.” dedi.

“Bu coşkuyu görmek insana çok şey hissettiriyor”

Bedensel ve konuşma engelli olan oğlunu her türlü zahmete rağmen Mewlid etkinliğine getirerek bu duygu ve atmosferi ona yaşatmak istediğini söyleyen İbrahim İritaş ise “Peygamber sevgisi engel tanımıyor. Benim oğlumda peygamber sevdasını taşıyor. Buraya gelmeyi istiyordu, biz de onu getirdik. Bu coşkuyu görmek insana çok şey hissettiriyor. Çok güzel bir duygudur bu.” ifadelerini kullandı.

“İmanın olduğu yerde engel olamaz”

İmanın olduğu yerde engelin olamayacağını söyleyen Abdulsamet Güneş, Mewlid alanından peygamberin hayatına dair bir şeyler öğrenerek hayatında yaşamayı ve yaşatmayı kendisi için kar olarak gördüğünü söyledi.

“Bu etkinliği düzenleyenlerden Allah razı olsun”

Ailesi ile beraber Hazreti Peygambere olan sevgilerini ortaya koymak için geldiğini belirten Yusuf Karadeniz de sözlerine şöyle devam etti.

“Ailemle beraber Hazreti Peygamberimiz için geldim. Çok güzel bir duygu. Her yıl bu etkinliğe katılıyoruz. Bu etkinliği düzenleyenlerden Allah razı olsun.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031