Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Peygamber’in adaleti bütün insanlığı kapsamıştı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde "Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temalı Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

peygamberin-adaleti-butun-insanligi-kapsamistiPeygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde “Rahmet, Barış ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

Etkinlik Mehmet Koçar’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Seslendirilen ilahi ve mevlid-i şerif ile devam eden etkinlikte Molla Remzi Uçar günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

Günümüzde yaşanan zulüm ve haksızlıklara değinen Uçar, insanlığın Hz Muhammed’in adaletini arar hale geldiğini belirtti.

Uçar, “Şu dağlara, denizlere, taşlara, yıkılan evlere, talan olan şehirlere, parça parça olan bedenlere, denizin ortasında boğulan Aylan bebeklere kulağımızı verirsek bizlere şunu söyleyecekler: Neredesin ya Resulallah? Neredesin ey âlemlere rahmet olarak gönderilen Muhammed Mustafa? Neredesin gel. Cahiliyeden kız çocuklarını kurtardığın gibi gel ya Resulallah, Aylan bebekleri de kurtar. Filistin’de İsrail’in zulmü altında inleyen çocukları da kurtar. Gel ey Allah’ın Resulü, Filistin’de öldürülen bacılarımızı da kurtar, diyecekler.” İfadelerini kullandı.

Hz. Muhammed’in (sav) adalet mektebinde yetişen Hz Ömer’in halifeliği döneminde dilencilik yapan Yahudi’ye maaş bağlattığını hatırlatan Uçar, “Peygamber aleyhisselamın adaleti bütün insanlığı kapsamıştı. Hiçbir insan onun yanında farkı yoktu. Bütün insanlar nesebi ne olursa olsun peygamberin yanında eşitti. Bakın işte İslam’ın adaleti buydu. Ama 21. asırda, peygamberin adaletinden yoksun olduğumuz bu asırda çok ilerlemiş devletlere bakın. Onların devletlerinin kapılarında şu yazı yazıyor. Köpekler girebilir fakat siyahlar giremez. En gelişmiş devletlerin kapılarının üzerinde bu yazıyordu.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından etkinlik Ekrem Moğul’un okuduğu dua ile son buldu.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031