Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Platformumuzdan “Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz” mitingine destek

Platformumuzun Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, HÜDA PAR'ın düzenleyeceği "Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz" mitingine destek açıklamasında bulundu.

peygamber-sevdalilarindan-kuduse-sahip-cikiyoruz-mitingine-destekPlatformumuzun Diyarbakır İl Koordinatörlüğünden, HÜDA PAR tarafından yarın İstasyon Meydanında düzenlenecek olan “Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz” mitingine destek.

Platformumuzun Genel Sekreteri ve Diyarbakır İl Koordinatörü Cemil Cahit Ünsal, yarın düzenlenecek olan mitingi anlamlı bulduklarını belirterek tüm peygamber sevdalısı halkı mitinge davet etti.

Kudüs’ün kutsal bir mekân ve kadim bir şehir olduğunu ifade eden Ünsal, ayrıca bir çok peygamberin mücadele verdiği, tebliğ ve davet vazifesini yaptığı kutsal mekânların en önemlilerinden olduğunu belirtti.

Ünsal, “Büyük şeytan Amerika Başkanı Trump’ın, Kudüs’ü siyonistlerin sözde başkenti ilan etmesinden sonra dünyanın her tarafında Müslümanlar buna tepki veriyorlar. Türkiye’de de bu tür tepkiler verilmektedir. Bu gün Müslümanlar olarak Kudüs’e sahip çıkmamamız gerekiyor, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmamamız gerekiyor. Çünkü Kudüs ve Mescid-i Aksa bütün Müslümanların, ümmetin davasıdır. Tüm Müslümanların bu şuurda, bu anlayışta olması gerekiyor. Buna göre tepki vermemiz gerekiyor.” dedi.

Pazar günü İstasyon Meydanında düzenlenecek olan “Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz” mitingini anlamlı bulduklarını belirten Ünsal, “Peygamber Sevdalıları Platformu olarak, platformumuza bağlı sivil toplum kuruluşları ile birlikte bu etkinliğe, bu mitinge destek vereceğiz. Orada gür bir şekilde sesimizi yükselteceğiz. Tepkilerimizi dile getireceğiz. Kutsal mekânlarımızın, Mescid-i Aksa’mızın, Kudüs’ümüzün sahipsiz olmadığını bütün zalimlere ve küfür ehline inşallah göstereceğiz. Aynı şekilde Filistin’deki, Kudüs’teki Müslümanlara da yalnız olmadıklarını göstereceğiz. Onları cesaretlendireceğiz, onların direnişini destekleyeceğiz. Bütün Müslümanları, peygamber sevdalılarını ve sahabeler şehri Diyarbakır halkını ‘Kudüs’e Sahip Çıkıyoruz’ adlı mitinge katılmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031