Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Ramazan Bayramı İslam Âlemine huzur getirsin

Platformumuz tarafından paylaşılan mesajda, Ramazan Bayramı'nın İslam âlemi için huzur getirmesi temenni edildi.

platformumuzun-ramazan-ve-kudus-mesajiPlatformu tarafından Ramazan Bayramı münasebetiyle paylaşılan mesajda, bayramın bütün İslam âlemi için huzur getirmesi temenni edildi.

Mesajda, “Bizleri mübarek Ramazan Bayramına bir kez daha kavuşturan Rabbimize hamd-u senalar olsun. Bayramları ümmeti için sevinç, yardımlaşma ve dayanışma vesilesi kılan Peygamber Efendimiz’e salat-u selam olsun. Rahmet ve mağfiret ayı olan bir mübarek Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayının feyiz ve bereketinden hakkıyla istifade eden her Müslüman gerçek bayrama ulaşmış ve Allah’la kârlı bir alışveriş yapmıştır.” denildi.

Müslümanların; Kur’an-ı Kerim’i her gün okuyarak, mescitleri doldurarak, fakir ve muhtaçları gözeterek, seve seve Allah yolunda zekat, infak ve sadaka vererek, sıla-i rahimi gözeterek, ibadet ve zikirlerini çoğaltarak büyük kazançlar elde ettiklerinin kaydedildiği mesajda, Ramazan’ın rahmetiyle kuşanan her Müslüman’ın, kötülüklere bir daha geri dönmemek adına Allah’a söz verdiği bildirildi.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak eden Müslümanların, Allah’ın dergâh-ı izzetine sığındığının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan ayını ve bayramı buruk geçiren Müslüman kardeşlerimize umut ve çare olmalıyız. Bu umut ve çare hiç şüphesiz ittihad-ı İslam’dır. Ümmetin yek vücut olmasıdır. Kur’an ve sünnete sımsıkı sarılıp yaşamaktır. Vahdet ve kardeşlik ruhunu pekiştirmektir. Hiç şüphesiz umut ve çare tüm enaniyetleri ayaklarımızın altına almaktan geçmektedir. Her Müslüman bir nefis muhasebesine girerek; başta bu mübarek Ramazan ayında elde ettiği kazançlara, güçlenen maneviyatına sahip çıkmalıdır. Hepimizin bir görevidir ki Allah’a verdiğimiz sözlere sadık kalmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek Ramazan Bayramı’nın tüm İslam âlemi için hayır, huzur ve kurtuluşa vesilesi olmasını Rabbimizden dileriz. Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten, samimi ve kardeşane duygularla kutlarız.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031