preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siyer Sınavında Ağrı’da dereceye girenlere ödülleri verildi

Vakfımız tarafından düzenlenen Siyer Sınavına katılarak Ağrı'da dereceye giren adaylara ödülleri verildi.

siyer-sinavinda-agrida-dereceye-girenlere-odulleri-verildiVakfımız tarafından Türkiye genelinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve yüzbinlerce kişinin katıldığı Siyer Sınavında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Vakfımız tarafından 19 Şubat 2019 tarihinde “O’nu Oku, O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenen Siyer Sınavına Ağrıda 5 bin kişinin katılarak dereceye girenlere ödülleri okullar ziyaret edilerek ve kazanan bazı adaylar Mustazaflar Cemiyeti Ağrı Şubesine çağrılarak verildi.

Bir açıklama yapan Vakfımızın Ağrı Şube Başkanı Arif Yılmaz, kaybedeni olmayan bir sınav gerçekleştirdiklerini ve ödül kazanan da kazanmayanın da mutlu olduğunun altını çizdi.

Yılmaz, Ağrı’da bu kadar çok ödül hak edenin fazla olması, Ağrı’yı Türkiye ortalaması üstüne çıkardığını belirtti.

Ağrı’dan 80 kişinin dereceye girdiğini belirten Yılmaz, “Siyer Sınavına 2 ay öncesinden çalışmaya başladık. Çalışmalarımız kapsamında Ağrı’daki okulları ziyaret ettik. Sınav hakkında bilgilendirmede bulunan afişler aştık. 4 kategoride gerçekleştirilen sınavı Ağrı genelinde merkez ve 7 ilçede onlarca okulda 5 bin kişinin katılımı ve yüzlerce görevli ile gerçekleştirdiğimiz sınavın kazananları geçen ay açıklandı. Ağrı’da 80 kişi Türkiye geneli dereceye girdi. Bu tabloda bizi mutlu ediyor çünkü bu sayı Türkiye ortalamasının üstünde.” dedi.

Yılmaz konuşmasında, “Yarışlar için de çok çaba gösteren kardeşlerimiz, abilerimiz oldu. Gençler ve katılımcılar bu anlamda kitapları defalarca okudular. Onların okumaları bu adım da amacımızı ve hedefimizi gerçekleştirmek anlamında bizi de mutlu etmiştir, rahatlatmıştır. Bu törende çalışmalarının karşılığı olarak hediyelerini alacaklardır. Geleceğimizin büyüklükleri olan, bu toplumu ıslah edecek olan nesilleri yetiştirmekte yarış içinde olmamız lazım. Bu programda emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyor ve başarılı olan kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31