preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siyer Sınav’ında dereceye giren Batmanlılara ödülleri verildi

Siyer Sınav'ında dereceye giren Batman'lılara ödülleri verildi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye geneli düzenlenen Siyer Sınav’ında dereceye giren Batmanlılara, kadın ve erkekler için düzenlenen iki ayrı programla ödülleri verildi.

Sınavda dereceye giren kadınlara platforma üye derneklerden Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Kadın Kolları tarafından İl Kültür Merkezi yedek salonda düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Siyer Sınavı’nda dereceye giren erkekler ise platforma üye derneklerden Batman Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği (HİRA-DER) İl Kültür Merkezi Konferans Salonunda aynı saatte düzenlenen programda ödüllerini aldılar.

Salih İbili’nin okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programlar, Peygamber Sevdalıları Platformunun tanıtım sinevizyonun ardından konuşmacı olarak katılan Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Ali Altun, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Hz Muhammed’i anlamak ve onu yaşmak insanlığın en büyük ihtiyacı olduğunu belirten Altun, “Sevgili Peygamberimiz anlaşılmadan onun hayatı sireti bilinmeden insanların dert ve kederlerden kurtulması mümkün değildir. Bu asırda yani havasını teneffüs ettiğimiz bu zamanda özellikle insanlık alemi özel olarak da İslam ümmeti sevgili peygamberimizi anlamaya o kadar muhtaçtır ki yediğimiz ekmekten içtiğimiz sudan çok daha muhtaç bir durumdayız. Onun için Peygamber Sevdalıları Platformu camiası olarak yıllardır bu konuda yapılan gayretlerin hizmetlerin aslında ne kadar da önemli olduğu apaçık ortaya çıkıyor. Çünkü Peygamber (sav) hayatın kaynağıdır. Allah’ın emrettiği ve hoşnut olduğu hayatın ta kendisidir. Güzelliğin, erdemliğin, kurtuluşun ve mutluluğun sade kaynağıdır Sevgili Peygamberimiz. O yüzde özellikle değerli küçük kardeşlerimizi bu manada sevgili peygamberimizi anlamaya yönelik olarak ortaya koydukları gayretten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Altun, “Ümmet öyle bir nesle muhtaçtır ki terbiye edicisi Hazreti Muhammed’in (sav) olduğu bir nesil olmalıdır. Bu ümmeti içinde bulunduğu bulanıklıklardan kurtaracak saadet ve selamet diyarına ulaştıracak öyle bir nesle muhtaçtır ki bu ümmet dersini, ahlakını ve edebini Aziz Peygamberimizden almış olacak ki bu beklenilen devrimler ve değişiklikler elde edilebilensin. Bu manada Sevgili Peygamberimizin onu anlama, yaşama ve okuma adına yapılan etkinliklerin Allah’ın bereketi ve inayetiyle her gün biraz daha genişlendiğini, teveccüh gördüğünü, kabul gördüğünü ve insanların özellikle genç neslin akın akın bu programlara teveccüh etmesi gösteriyor ki inşallah bu halka gittikçe genişleyecek. Hedeflenen O’nu oku O’nu yaşa hedefi inşallah siz kardeşlerimizin elleri ve gayretleriyle gerçekleşecektir.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ilahi sanatçısı Özcan Atsat ve ekibinin seslendirdikleri ezgiler ile davam eden etkinlik sınavda dereceye giren kadın ve erkeklere ödülleri takdim edildi. Ödül dağıttım töreni Mehmet Ali Altun’un yaptığı dua ile son buldu.

2017 BATMAN MEVLİDİ

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2020
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930