Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siyer Sınavında dereceye girenlere ödüller verilmeye devam ediliyor

DİYARBAKIR – Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na Diyarbakır’da katılan ve dereceye girenlere ödülleri verildi.

Siyer Sınavında dereceye girenlere ödüller verilmeye devam ediliyor

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 29 Ocak 2017 tarihinde “O’nu Oku O’nu Yaşa” sloganıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nda Diyarbakır’da dereceye giren toplam 190 kişiye çeşitli ödüller verildi.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından organize edilen 2017 Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na Türkiye geneli 200 bini aşkın kişi başvururken sınav sonucu bin 200 kişi çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Düzenlenen ödül törenine Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Sekreteri Cemil Cahit Ünsal ve Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş, İLKHA Genel Müdürü Mahmut İrtem ile Bölge Temsilcisi Osman İçli, Rehber TV Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Furkan ve program sunucusu Yunus Emiroğlu, İkra-Der Genel Başkanı Murat Arslan, Hizmet- Der Genel Başkanı Lütfü Karaduman, Yetim- Der Kadın Kolları temsilcisi Saniye Kaçar ve Siyer Sınavı’nda dereceye giren adayların aileleri katıldı.

Kur’an- Kerim tilaveti ile başlayan programda kısa bir konuşma yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Dönem Sözcüsü Yahya Oğraş, Siyer Sınavı’nın amacının Hz. Muhammed’i unutmamak, O’nun örnek yaşantısını toplumsal hayatta tatbik etmek olduğunu söyledi.

Dereceye giren ve çeşitli ödüller almaya hak kazananları tebrik eden Oğraş, asıl ödülün ahirette Hz. Muhammed’in şefaati olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bizler Hz. Muhammed’in unutmamak adına bunları yapıyoruz. Hz. İsa’yı sevenler bugün Hz. İsa’nın düşmanıdırlar. Bizler yarın Hz. Muhammed’i unutan Muhammediler olarak anılmak istemiyoruz. Önemli olan Hz. Muhammed’i unutmamak adına Muhammedi bir yolla bir gaye ile çalışmanın ve gayret göstermenin azmi içerisinde olmalıyız. Peygamber Sevdalıları Platformu olarak Hz. Muhammed’i unutmamak adına unutturmamak adına ne gerekirse yapmaya çalışırız. Bizler bu işe aracı ve bir vesile isek esasında hepimizin niyetinde asıl büyük ödül olan mahşer gününde onun şefaatine nail olabilmektir.”

Program Özlen Ajans sanatçıların seslendirdiği ilahi ve ezgileri ile devam etti.

Program sonrasında değerlendirmede bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Genel Sekreteri Cemil Cahit Ünsal ise “2017 Kutlu Doğum Siyer Sınavı’nda Türkiye geneli 200 bin peygamber sevdalısı başvuru yapmıştı. Diyarbakır’da 35 binin üzerinde bir başvuru vardı. Sınav sonucunda Diyarbakır merkez ve ilçeler olmak üzere 190 kişi ödül kazandı. Bugün itibariyle ödül kazananların ödüllerini verdik. Verimli bir program oldu. Başarılı olan kardeşlerimi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Siyer sınavına 4’üncü kategoriden girip umre ödülü kazanan Mehmet Andiç, heyecanlı olduğunu belirterek en büyük ödülün yarışmadan öğrendiklerini hayatına uygulamak olacağını söyledi. (Emrah Deniz, Abdurrahman Tetik – İLKHA)

Kaynak: https://www.ilkha.com/haber/51960/siyer-sinavinda-dereceye-girenlere-oduller-verilmeye-devam-ediliyor
 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031