Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Siyer Sınavında Diyarbakır’da dereceye girenlere ödüllerini verdik

Platformumuz tarafından düzenlenen Siyer Sınavında Diyarbakır'da dereceye girenlere ödülleri verildi.

siyer-sinavinda-diyarbakirda-dereceye-girenlere-odullerini-verdikPlatformumuz tarafından 18 şubat 2018 tarihinde düzenlenen Siyer Sınavında Diyarbakır’da dereceye giren adaylara düzenlenen programla çeşitli ödüller verildi.

Bir konferans salonunda gerçekleşen programa Platform yetkililerimiz, Siyer Sınavında dereceye giren adaylar ile yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Platform Sözcümüz Yahya Oğraş, gayelerinin ödül değil, ödül aracılığıyla bir araya gelerek coşkuyu paylaşmak olduğunu belirtti.

“Yeryüzünün her tarafında bu mesajı yaymaya çalıştık”

Oğraş, “Bu güne kadar yürüttüğümüz tüm çalışmalar Peygamber Sevdalıları Platformu olarak güzel sonuçlarla karşılaşıyoruz. Rabbimin yardımıyla, sizlerin desteğiyle bu yolun sıkıntılı olduğunu, bu yolun meşakkatlerle dolu badireler olduğunu ve her türlü engellerle karşılaşabileceğimizi bildik ve yola çıktık. Bu yolda sizlerin göstermiş olduğu teveccüh bu konudaki gayretleriniz sahada daha çok çalışma noktasında azmimiz arttı. Ve daha çok yol almaya Anadolu’nun ve yeryüzünün her tarafında bu mesajı yaymaya çalıştık ve inşallah çalışmaya da devam edeceğiz. Bu ödülü, yaptığımız tüm çalışmaların bir coşkusu olarak değerlendiriyoruz. Gayemiz ödül değil ödül aracılığıyla bir araya gelmek, buluşmak.” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Diyarbakır’da siyer sınavında dereceye 174 kişiye ödülleri verildi. Programda 4 kişiye bisiklet, iki kişiye dizüstü bilgisayar, 44 kişiye eşarp ve futbol topu, 29 kişiye flash bellek, 24 kişiye kitap seti, 15 kişiye kol saati, 8 kişiye powerbank, 14 kişiye satranç takımı, 23 kişiye sırt çantası, 10 kişiye tablet ve bir kişiye tablet ödül olarak verildi.

Programdan ardından İLKHA’ya konuşan, platform üyesi İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra-Der) Başkanı Murat Arslan, Diyarbakır genelinde 300 adayın ödül kazandığını belirterek amaçlarının insanlara Hz. Muhammed’i tanıtmak olduğunu söyledi.

“Diyarbakır genelinde 300 adayımız ödül kazandı”

Arslan, “Türkiye geneli başarıya ulaşan öğrencilerimize yönelik ödüller verilmeye başlandı. Biz de Diyarbakır olarak sınava giren öğrencilerimize ve yetişkinlerimize ödüllerimizi bugün takdim ediyoruz. Diyarbakır genelinde 300 adayımız ödül kazandı. Bu ödül kazananlardan yaklaşık olarak 200 kişi Diyarbakır merkezde ikamet etmekte, 100 kişi ise Diyarbakır’ın ilçelerinde ikamet etmektedirler. Rabbim nasip ederse biz bu sınavlarımızı yapmaya devam edeceğiz. Siyer Sınavında her ne kadar dereceye girenler ödül alsa dahi biz bu sınavı kaybedeni olmayan bir sınav olarak da adlandırabiliriz. Neticede Hazreti Peygamber (sallallahualeyhivesellem)  tanımış oluyorlar. Dikkat ettiysek gün be gün her yıl düzenlediğimiz bu sınava katılımcı sayısı artıyor. Geçen yıl 200 bin civarı bir başvuru varken bu yıl 300 bin aday sınavımıza başvuru yaptı. Zaman ilerledikçe bu katılımın daha da artacağına inanıyoruz.” ifadeleri kullandı.

“Önemli olan yeni yetişen neslin, Peygamberimizi tanımasıdır”

“Yetişkinlerimiz Hazreti Peygamberi tanıyorlar. Burada önemli olan yeni yetişen neslin, çocuklarımızın ve gençlerimizin Peygamberimizi tanımasıdır.” diyen Arslan, şunları söyledi: “Bu hususta özellikle aileler hem kendileri bu sınava kayıtlarını yapsınlar hem de çocuklarını da teşvik etsinler. Netice de çocuklar anne ve babalarının bu kutlu yarışa girdiklerini gördükleri zaman daha bir aşk ile daha bir şevk ile bu organizasyona sarılacaklardır. Bu yüzden ailelerimize aile boyu bu sınavlara katılmalarını tavsiye ediyoruz.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2021
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31