preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

​Siyer Sınavında Siverek’te dereceye girenlere ödülleri verildi

Vakfımız tarafından düzenlenen Siyer Sınavında Siverek’te dereceye girenlere ödülleri verildi.

​siyer-sinavinda-siverekte-dereceye-girenlere-odulleri-verildiVakfımız tarafından “O’nu Oku, O’nu Yaşa” sloganıyla 17 Şubat’ta Türkiye genelinde düzenlenen “Umre Ödüllü Siyer Sınavında” Siverek ilçe merkezinde dereceye girenlere ödülleri düzenlenen program ile verildi.

Ahmet Arif Ortaokulu, Vakıf Ortaokulu, Vali Mehmet Cebeci ilkokulu ve Şehit Öğretmen Metin Gençdal Ortaokulunda düzenlenen törenlere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Vakfımızın Siverek Koordinatörü Abdulgafur Karaca, Siyer Sınavının kaybedeninin olmadığını belirterek, “Bu sınav ile inşallah genç kardeşlerimiz Peygamber Efendimizin hayatını yeniden okuma fırsatını buldular. Bu sınavın kaybedeninin olmadığına inanıyoruz. Çocuklarımız âlemlere rahmet olarak gönderilenin hayatını okudu.” diye konuştu.

Sınav ile ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Karaca, “Siverek’te yapılan Siyer Sınavına hazırlıklarımız yaklaşık iki ay öncesinden başladı. Hazırlıklar çerçevesinde Siverek’teki tüm okullara siyer sınavı için tanıtım yaptık. Toplam 8 okulda yapılan sınava 2 bin civarı kişi katıldı. Siverek’te 31 kişi başarılı oldu. Bunların içinde umreyi kura ile kaybeden de var ve Türkiye’de derece yapıp bilgisayar kazanan adaylarımız var. Sınava katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Siverek’te 31 kişi çeşitli ödüller kazanırken; Vakıf Ortaokulundan Ziynet Öztürk bilgisayar, Vali Mehmet Cebeci İlkokulundan Gülcan Büyükbudak bisiklet, Şehit Öğretmen Metin Gençdal Ortaokulundan Recep Öztürk kitap seti, Muhammed Öztürk flash bellek, Ahmet Arif Ortaokulundan Remziye Kılıç kitap seti, Dördüncü kategoride Demet Ay ise bilgisayar kazandı.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31