preload logo
Peygamber Sevdalıları Vakfı
"O'nu Örnek Almadıkça İnsanlık Huzur Bulamaz"
Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

STK’ların Mewlid etkinliğine desteği sürüyor

Diyarbakır’da platformumuz tarafından düzenlenecek olan Mewlid etkinliğine kentteki STK’lar destek verdiklerini açıkladılar.

stklarin-mewlid-etkinligine-destegi-suruyorDiyarbakır’da faaliyet yürüten İslami Sivil Toplum Kuruluşlarından Yeni İhya-Der, Sahabe-Der ve İkra Eğitim-Der, 22 Nisan Pazar günü Newroz Miting alanında yapılacak olan “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı Mewlid etkinliğine tam destek verdiklerini açıkladılar.

Mewlid etkinliğine destek verdiklerini açıklayan STK’lar, Diyarbakır halkını pazar günü Newroz Parkında düzenlenecek olan etkinliğe davet ettiler.

İkra Eğitim-Der, binasında bir araya gelen STK temsilcileri adına basın açıklamasını okuyan İkra Eğitim-Der Başkanı Murat Arslan, Allah’ın Resulü gibi yaşamanın öncelikli vazifeleri olduğuna işaret etti.

“Peygamber Sevdalıları Platformunun organize ettiği ‘Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama’ Mewlid etkinliğinin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” diyen Arslan sözlerine şöyle devam etti:

“Şüphesiz ki İslam ümmetinin kurtuluş reçetesi sünneti seniyyeyi anlama, anlatma ve yaşamakla hayat bulacaktır. Rabbimizin âlemlere rahmet olarak gönderdiğini belirttiği Hazreti Peygamberi gündemde tutmak, O’nu konuşmak, O’nu düşünmek ve O’nu anlamaya çalışmak hepimizin vazgeçilmez bir görevidir. Şunu bilmeliyiz ki bütün Peygamberler; dünyanın en dürüst, en güvenilir, en adaletli, en sorumlu, en sabırlı, en merhametli ve en cesur insanlarıydı. Allah’ın Resulü de tüm Peygamberlerin seyyidi olması hasebiyle onun gibi yaşamak öncelikli vazifemizdir. Peygamber Sevdalıları Platformuna üye dernekler olarak Yeni İhya- Der, Sahabe-Der ve İkra Eğitim-Der, olarak özelde tüm üye ve gönüllülerimizi, genelde ise tüm halkımızı bu pazar günü Newroz Parkında yapılacak olan Mewlid etkinliğine davet ediyoruz.”

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2020
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31