Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Üç Ayların Başlangıcı

“İçerisinde Regaib, Beraat ve Kadir gecesi gibi mübarek geceleri barındıran maneviyatı yüksek üç aylara girmiş bulunmaktayız. Bir kez daha bizleri bu mübarek aylara kavuşturan yüce Rabbimize hamdu senalar olsun. Bu mübarek aylar ve geceler Müslümanlar için hem nimet hem fırsattır. Peygamber efendimiz bu mübarek ayları Müslümanlar için bir fırsat olarak değerlendirmiştir. Ümmetin günahlarının affı için bir fırsattır.”

BU AYLAR VAHDET VE KARDEŞLİĞE VESİLE OLSUN
“Bu mübarek ayları fırsat bilerek ibadetlerimizi çoğaltarak düzene koymalı ve zor zamanlar geçiren Müslümanların vahdet ve kardeşliğinin tesisi için gayret ve çabamızı arttırmalıyız. İslam âleminin kurtuluşu için hem dua hem de maddi manevi desteklerimizi sunmalıyız. Müslümanların kurtuluşu da vahdet ve kardeşliğini tesisi de hiç şüphesiz Peygamber Efendimiz (sav)’in Sünnet-i Seniyye’sine sarılmak ve onun etrafında buluşmaktır. İslam âlemi olarak asrı saadet gibi bir yaşantıya ve kardeşliğe ihtiyacımız vardır.”

İBADET VE DUALARIMIZI ÇOĞALTALIM
“Kur’an ve sünneti ihya etmede hassasiyetlerimizi çoğaltarak başta ailemizde ve hayatımızın her alanında İslam’ı yaşamalı ve yaşatmalıyız. Peygamber efendimizin hayatını daha çok okumalı ve amel etmeliyiz. İbadet ve zikirlerimizi çoğaltmalı, bol bol tövbe ve istiğfar etmeli, yüce kitabımız olan Kur’an’ı çokça okumalı. Zorda, hastalıkta, zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimiz için dualarımızı çoğaltmalıyız. İslami sorumluluklarımızı bilerek akraba ve dostlarımızı ziyaret etmeli ve dualarını almalıyız. Fakir ve muhtaçları unutmayarak maddi ve manevi destekte bulunarak hal hatırlarını sormalıyız.”

KURTULUŞA VESİLE OLSUN
“Bu mübarek üç ayların tüm İslam âlemi için hayır, bereket, vahdet, kardeşlik ve zulüm altından kurtulmaya vesile olmasını, bir kez daha Yüce Rabbimizden en içten duygularımızla istiyoruz. Namaz ve duaların, tesbih ve salâvatların çokluğuyla her günün ve her gecenin İslam koktuğu bu nur ikliminin kendine has tüm güzelliklerinin kalıcı olması dileğiyle peygamber sevdalısı tüm halkımızın ve İslam âleminin mübarek üç aylarını tebrik ederiz…”
PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU</p>

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mart 2021
  P S Ç P C C P
  « Şub    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031