Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

VAKFIMIZIN KADİR GECESİ MESAJI

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

Kâinatın rabbi olan Allah’a, zatının celaline ve saltanatının azametine layık olacak şekilde hamd ve senalar olsun. Bizler ve tüm insanlık için Üsve’tun hasene olan Habib-i Kibriya Efendimiz Hz. Muhammed’e (sav)  sonsuz salat ve selam olsun.

“Şüphesiz biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izni ile her türlü iş için iner de iner. O gece tanyerinin ağarmasına kadar esenliktir.” (Kadir suresi)

“Kadir Gecesini Ramazan’ın son on günündeki tekli gecelerde arayınız.” (Buhari, Leyletü’l kadr 3)

Üç aylar, birer rahmet ve mağfiret iklimidir. Bu iklim, hayatımızı etkilediği günden bu yana bu rahmet ve mağfireti iliklerimize kadar hissediyoruz. Rahmet ve merhamet ikliminin zirvesi ve on bir ayın sultanı olan Ramazan’da bu hissiyat daha da artıyor ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde bu hissiyat zirve yapıyor. Yine bir Ramazan ayına ve yine bir Kadir Gecesi’ne erişmiş olmanın bahtiyarlığını yaşıyor; manevi huzuru elde etmenin lütfuyla şükrediyoruz.

O Kadir Gecesi ki 83 yıllık bir ömrün hayrını, bereketini ve tohumunu içinde barındırır. Bu gecede yapılan ibadetler, zikirler, dualar, tefekkürler ve cümle hayırlı ameller kabul olma ve sevap yönüyle bir ömre bedeldir. Bu bedel oluş, hem Rabbimizin fermanı hem de peygamberimizin (sav) müjdeleri ile sabittir. Öyleyse bu gecenin hakkı ancak eda ve şükürdür.

Müslümanlar olarak nas ile sabit ve müjdelenmiş muazzam zaman dilimlerinin avcısı ve fırsat kollayanı olmalıyız. Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nden istifade etmek ve o geceyi Rabbe ibadet ederek geçirmek, en mükemmel ve verimli şekilde istifade etmek ve bu geceyi en hayırlı bir şekilde ihya etmek en önemli ve öncelikli hedefimiz olmalıdır.

İnsanlık bugün bir kez daha hastalık, salgın, ilahi mesajlara sırt çevirmeden kaynaklı huzursuzluk, adaletsizlik ve zulümlerin pençesinde kıvranmaktadır. Hakeza İslam âlemi de savaş, yıkım, fitne, düşmanlık ve tefrikaların acısını iliklerine kadar yaşamaktadır. İnsanlık ve İslam âleminin bu dinmeyen acı, kan, gözyaşı, zulüm, mazlumiyet ve mahrumiyeti ise belimizi büküyor, içimizi yakıyor. Ve bir imdat, bir ferec ve bir felah istiyoruz.

Kadir Gecesi, seher vaktine kadar bu esenliğin yolunu bize açıyor. O halde insanlık ve İslam âleminin kaderinin bu olmadığına, kurtuluşun mümkün ve yakın olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle tüm kardeşlerimizi ‘Xeyrun min elfi şehrin’ (bin aydan daha hayırlı) vasfına layık bu geceyi ihya etmeye; tevbe, tefekkür, zikir, ibadet ile secdelerde gözyaşı ve dua ile âlemlerin rabbi olan Allah’a yönelmeye; İslam âleminin izzeti, vahdeti ve kurtuluşu; insanlık âleminin afiyeti, hidayeti için dua ve niyazda bulunmaya davet ediyoruz.

Her yanımızı saran Pandemi ve kısıtlama tedbirlerini de bir fırsat bilerek özellikle Kadir Gecesi için hem bireysel hem de ailevi programlar oluşturmalıyız; Rabbimize yaklaşmanın, O’nun rızasına ve mağfiretine nail olmanın gayreti içine girmeliyiz.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak iki cihan serverimizin “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin bizleri de affet!” duasını vesile ediyor ve bu münasebetle Kadir Gecenizi tebrik ediyor, İslam âlemi ve insanlık âleminin tüm sıkıntılarından kurtuluşuna vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. 07.05.2021

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

kadir gecesi (1)
 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Eylül 2021
  P S Ç P C C P
  « Ağu    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930