Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

VAKFIMIZIN KADİR GECESİ MESAJI

WhatsApp Image 2020-05-17 at 15.03.39

                                           VAKFIMIZIN KADİR GECESİ MESAJI

                                بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

Kâinatın yegâne sahibi, yaratanı, rabbi ve bizleri yoktan var eden, en güzel ve en mükemmel doğru yaşam tarzı olan İslam ile bizleri şereflendiren yüce Allah’a(cc) sonsuz hamd u senalar olsun!

Salat ve selam yaratılmışların en hayırlısı, iki cihanın güneşi, insanlığı karanlıktan nura çıkaracak Kur’an meşalesini elinde tutan Hz. Muhammed(aleyhis’selatu vesselam) Efendimize, pak ehl-i beytine ve her biri birer yıldız hükmünde olan seçkin ashabının üzerine olsun.

“Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, fecrin doğuşuna kadar bir esenliktir.” (Kadr suresi 1-5)

“Biz Kur’an’ı kutlu bir gecede indirdik.” (Duhân suresi- 3)

Faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Kadir gecesini değerlendiren kişinin geçmiş günahları bağışlanır.“(Buhari)

Yüce İslam dininin mensupları olan biz Müslümanları, Kur’an-i Kerim’de övülen ve bin aydan daha hayırlı olan “Leyletü’l-Kadr’a (Kadir Gecesine)” bizi ulaştıran Rahman’a sonsuz şükürler olsun.

Kadir Gecesi, Allah’ın insanlara Peygamber Efendimiz(aleyhis’selatu vesselam) vasıtasıyla son hitabı ve nihaî mesajı olan Kur’an’ı indirmesiyle insanlığın hidayetinde bir dönüm noktasını teşkil etmektedir.

Bu gece zulüm ve tuğyan saltanatlarının yerle bir edildiği, haksızlığın yerine adaletin, ahlaksızlığın yerine erdemin, düşmanlığın yerine kardeşliğin inşa edilmeye başlandığı, insanlık tarihinin en büyük devriminin gerçekleştiği gecedir. Bu gece; yolunu şaşıran, karanlık dehlizlerde şaşkın şaşkın dolaşan insanlığın rehberine kavuştuğu, kadr u kıymeti büyük ve yüce bir gecedir.

Bu gece, ibadet ve duaların kabul edileceği müjdelenen, duaya teşvik edilen şerefli bir gecedir. Müslümanların büyük bir tazarru ve niyaz ile Rabbine yalvarması gereken bir gecedir. Hz. Peygamberin buyruğuyla kim bu geceye erişirse Allah’ım! Şüphesiz Sen affedicisin, affetmeyi seversin. Beni de affet!..” (Tirmizî) duasını dilinden ve gönlünden eksik etmemelidir.

Bu geceyi; manen yükselme, donanma ve arınma gecesi olarak kabul edip Kur an-ı Kerim’i tertil üzere okuyarak, onu idrak ederek gecemizi ibadetlerle süslemeliyiz. Bin aydan daha hayırlı olan yani bir ömre bedel olan ve bütün duaların kabul olacağı bu gece, Rabbimizin bu ümmete bahşettiği bir hediyesidir. Bunu hakikat manasıyla anlamalı ve ona göre idrak etmeliyiz.

İslam ümmeti, Kur’an ile dirilme ve onun mesajı etrafında kenetlenmeye yeniden muhtaçtır. Bu ümmet; aralarındaki meseleleri Kur’an’ın hakemliğinde çözmeli; kardeşlik ve vahdet esaslı yarınlar inşa etmelidir.

Kur’an’sız bir dünyanın karanlık kalacağı gibi, Kur’an etrafında kenetlenmeyen bir ümmetin ve insanlığın yarınları da karanlıkta kalmaktan kendilerini kurtaramayacaktır.

Dünyanın her köşesinde zalimin zulmü altında ezilen, mağdur edilen, malı mülkü ve yurdu işgal edilip talan edilen, açlığa, susuzluğa ve zillete maruz bırakılan, en mukaddes değerleri ayaklar altına alınan, başta Kudüs olmak üzere bütün mazlum Müslümanların kurtuluşu için bu gece çokça dua etmeliyiz.

Basit dünya beklentileri ve farklılıkları nedeniyle birbirine düşman olmuş Müslümanların, tekrar yekvücut olması için bu gece Rabbimize el açıp daha çok yakarışta bulunmalıyız.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Cenab-ı Allah’tan bir ömre bedel olan bu mübarek geceyi en hayırlı şekilde ihya etmeyi tüm Müslümanlara nasip etmesini diler, İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ederiz.

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031