Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

VAKFIMIZIN KADİR GECESİ MESAJI

VAKFIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

                                          VAKFIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

                                بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

Hamd, âlemlerin rabbine; salat ve selam; Allah’ın habibi, risalet zincirinin son halkası olan Muhammed Mustafa’yaﷺ, gökteki yıldızlar hükmünde olan seçkin ashabına, pak ehl-i beytine ve O’nun yolunu takip eden tevhid ehlinin üzerine olsun.

(Resulüm!) Kuşkusuz biz sana Kevser’i verdik. O hâlde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes. (Kevser suresi 1-2)

“Âdemoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil, gönlünüz hoş olsun.” (İbni Mâce)

Yüce Rabbimizin lütfundan bir eser olan, kardeşlik ve paylaşma havası estiren, maneviyat duygularını artıran Kurban Bayramının arifesindeyiz.

Allah Teâlâ’nın “İbrahim’de ve onunla beraber olanlarda, sizin için gerçekten güzel bir örnek vardır.” emrince Hz. İbrahim ve ailesinden bize miras kalan güzel hasletler vardır. Hz. İbrahim’in sarsılmaz tevhidi, Hz. İsmail’in tükenmez teslimiyeti ve Hz. Hacer’in bitmez gayreti bizler için güzel örneklerdendir.

Kurban Bayramı; sevmenin, sevilmenin, neşelenmenin, paylaşmanın ve samimiyetin zuhur ettiği mübarek günlerdir. Bu günlerde helal dairesinde eğlenmek her Müslümanın hakkıdır.

Dünyayı ve ülkemizi saran bu salgın hastalıktan ötürü bayram sevincimiz biraz buruk geçse de bayramı ailemizle kutlayıp yakın dost ve akrabalarımızı telefonla arayarak bayramlaşma görevimizi ifa etmeyi ve bayram boyunca namazlarda teşrik tekbirlerini getirmeyi de unutmayalım.

Bu sıkıntılı pandemi sürecinin geride kalıp İslam coğrafyasının tüm zulümlerden azad olacağı günleri görmeyi Rabbimizden niyaz ederiz.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak İslam ümmetine; zulme karşı İbrahimî bir duruş, fertlerine İsmailî bir adanmışlık ve çalışmalarında Hacer gibi bir gayretin içerisinde olmalarını dileriz.

Bu münasebetle İslam ümmetinin mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, bayramın hayırlara vesile olmasını şanı yüce Mevlamızdan niyaz ederiz. 30.07.2020

 

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

 

 

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Nisan 2021
  P S Ç P C C P
  « Mar    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930