Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

VAKFIMIZIN MÜBAREK RAMAZAN AYI MESAJI

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

 

Hamd Âlemlerin Rabbi, her şeyin azameti önünde küçük kaldığı, izzeti karşısında zelil olduğu, mülk ve saltanatına boyun eğdiği, merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’a(cc) olsun.

Salat ve selam Kâinatın Efendisi, iki cihanın güneşi, serverimiz, önderimiz, numune-i imtisalimiz, göz nurumuz, kâinatı İslam nuruyla aydınlatan, insanlığın tek kurtuluş reçetesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in(sav), ehl-i beytinin, ashabının ve tüm inananların üzerine olsun.

Ey iman edenler! Oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz.” (Bakara-183)

“Eğer insanlar, Ramazan-ı Şerif’in ne olduğunu lâyıkıyla bilselerdi, senenin tamamının Ramazan olmasını arzu ederlerdi.” (İbn-i Huzeyme, Sahîh, III, 190)

Allah’ın(cc)  ayı Recep ve Resulullah’ın(sav)  ayı Şaban’ı geride bırakırken Ümmetin ayı olan Ramazan-ı Şerif’e bizleri bir daha ulaştırdığı için Alemlerin Rabbi olan Allah’a(cc)  hamd u senalar olsun.

Cennet kapılarının açılıp cehennem kapılarının kapandığı ve şeytanların da zincire vurulduğu aydır Ramazan ayı. Ramazan-ı Şerif yapılan hayır ve ibadetlerin neticeleri itibari ile Allah(cc) katında en değerli ve en makbul olduğu aydır ki, bizzat Allah(cc) tarafından bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesini içinde barındırmaktadır.

Ramazan-ı Şerif’in, malum salgından dolayı karantina hayatı yaşadığımız bu zamana denk gelmesini de fırsat bilerek Kur’an-ı Kerim kıraati, tevbe-i istiğfar, dua, zikir, ilim ve tesbihat ile bol bol meşgul olmalıyız. Oruçlarımızla nefsimizi terbiye etmeli günah işlemekten sakınmalıyız. Geçmiş günahlarımız için af dilemeliyiz. Allah’ın(cc) rızasını kazandıracak salih ameller işlemeliyiz.

Yardımlaşma kültürü İslam’ın ana prensiplerindendir. İnsanlığın bu sıkıntılı döneminde Rabbimizin emirlerini ve Efendimizin(sav) örnekliğini yaşayalım. İmkânlarımızı kardeşlerimizle paylaşalım. Çünkü Ramazan ayı; rahmettir, berekettir, paylaşmaktır. Paylaşmak sevgiden gelir. Sevmek, Allah’ın(cc) el-Vedûd isminin tecellisidir. Peygamber Efendimiz(sav),  Asr-ı Saadet neslini bu şekilde terbiye etmiş ve bu nesil tüm insanlığa iyiliğin yaşantısını göstermiştir. Allah(cc), Kitab-ı Mübin’de, “Sevdiğiniz şeylerden Allah yolunda harcamadıkça iyiliğe asla erişemezsiniz…” (Al-i İmran 92) buyurarak Müslümanlara kurtuluş yolunu göstermektedir.

İslam’ın şiarlarından olan zekât, infak, sadaka; İslam medeniyetinin ekonomik temellerini oluşturan mali ibadetlerdir. Mübarek Ramazan ayında her türlü ibadetin, ziyadesiyle yapılması icap ettiği gibi, mali ibadetlerde de bu kaide geçerlidir. Mağdurluğun ve fakirliğin arttığı bu salgın döneminde yardımlaşmayı ve infakı hayatımızın merkezine yerleştirmeli, sahip olduğumuz ilmi, iktisadi birikimleri, azlığına ve çokluğuna bakmadan başkalarıyla paylaşmalıyız. İnfaktan, yardımlaşmaktan ve başkasına kendinde olanı vermekten uzaklaşmış toplumlar; asla iyiliğe, mutlu bir aile ortamına, huzura, refaha ve medeni bir hayata ulaşamazlar. Biz Müslümanlar; yaşantımız ile dünyaya İslam’ın, insanlık için tek kurtuluş yolu olduğunu göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın dört bir tarafında zulüm ve esaret altında olan İslam Coğrafyasına esaret ve zulümden çıkış yoluna vesile olması, İnsanlığı esaretine alan malum salgından dolayı şifa bekleyen bütün hastalara Şafii olan Rabbimizden şifa vermesi dileğiyle Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Ramazan-ı Şeriflerinizi tebrik ediyor, hayır ve bereket getirmesini diliyoruz.

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

VAKFIMIZIN MÜBAREK RAMAZAN AYI MESAJI-2021
 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ağustos 2021
  P S Ç P C C P
  « Tem    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031