Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

VAKFIMIZIN RAMAZAN AYI MESAJI

9a7ea694-de76-401c-91ce-b2923ddc87ee

VAKFIMIZIN RAMAZAN AYI MESAJI

Hamd; alemlerin Rabbi, her şeyin yegane sahibi, insanı en güzel şekilde yaratıp kendisine kulluk edilmesini isteyen, her şeye gücü yeten Allah’a (cc) mahsustur.

Salat ve selam; Kainatın Efendisi, en güzel örneğimiz, göz nurumuz olan Hz. Muhammed Mustafa’ya(sav), O’nun temiz ehl-i beytine, güzide ashabına ve tüm Müslümanların üzerine olsun!

 “Ey iman edenler! Oruç sizden önceki ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz.”(Bakara- 183)

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş ayı olan Ramazan-ı şerife bizi tekrardan kavuşturan Allah’a sonsuz hamd u olsun!

Ramazan ayı; Kur’an ayı, on bir ayın sultanı olarak nitelendirilip bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini, sahuru, iftarı, teravihi, mukabeleyi, itikâfı, sadakayı, sabrı, paylaşmayı gibi nice güzellikleri içinde barındıran nimetlerle dolu manevi bir aydır.

Sahuru, bereket; iftarı, merhamet; gecesi ve gündüzü hayırlarla dolu bu ayda cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanların da zincire vurulduğu manevi iklimden en güzel şekilde faydalanmak her Müslüman için büyük bir fırsattır.

Ramazan ayı; rahmettir, berekettir, paylaşmaktır, sıla-i rahmi gözetmektir, nefsi terbiye etmektir, affetmektir ve affedilmektir.

Peygamber Efendimiz bu mübarek ay hakkında “Bu ayda(Ramazan) kim ki Allah Teâlâ yolunda bir gün oruç tutsa Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek yapar.” buyurmuştur.

Bu ayda orucumuzla bedenimizi dinlendirip ruhumuzu da ibadet gıdalarıyla doyurmanın huzurunu yaşamalıyız. Ramazan ayının kıymetini hakkıyla bilmeli, bu mübarek ayı maddi ve manevi hayır yapmak için büyük bir nimet görüp Rabbimize daha fazla yönelmeliyiz.

Malum salgından dolayı karantina hayatı yaşadığımız bu zor zamanlara Ramazan ayının denk gelmesinden ötürü evimizde ailemizle beraber Kur’an-ı Kerim’e, tövbeye, istiğfara, duaya, zikre ve ilme daha fazla zaman ayırıp en verimli şekilde istifade etmeliyiz.

Oruçlarımızla nefsimizi dizginleyip malayani işlerden uzaklaşmalı, Allah’ın(cc) rızasını kazanacak salih amellerle Rabbimize yakınlaşma gayretine girmeliyiz.

İslam’ın şiarlarından olan zekât, infak, sadaka; İslam medeniyetinin ekonomik temellerini oluşturan mali ibadetlerdir. Mübarek ramazan ayında her türlü ibadetin, ziyadesiyle yapılması icap ettiği gibi mali ibadetlerde de bu kaide geçerlidir. İnfak, yardımlaşmak ve başkasına kendinde olanı vermekten uzaklaşmış toplumlar; asla iyiliğe, toplumsal refaha ve medeni bir hayata ulaşamazlar.

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Ramazan-ı Şerif’in, dünyanın dört bir tarafında zulüm ve esaret altında olan Müslümanlara kurtuluş vesile olmasını, dünyayı esaretine alan malum salgından dolayı şifa bekleyen bütün hastalarımıza eş-Şafii olan Rabbimizden şifa vermesini dileriz.

Sizin, ailenizin ve tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Mayıs 2021
  P S Ç P C C P
  « Nis    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31