Menu

We are apologize for the inconvenience but you need to download
more modern browser in order to be able to browse our page

Download Safari
Download Safari
Download Chrome
Download Chrome
Download Firefox
Download Firefox
Download IE 10+
Download IE 10+

Van Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programına halk yoğun ilgi gösterdi.

Van Kalesi Piknik Alanı’nda düzenlenen programa, HÜDA PAR Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Mehdi Oğuz, HÜDA PAR İl Başkanı Av. Rasim Saygın, platform yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri üye ve gönüllüleri ile halk katıldı.

Tekbirler ve ilahiler eşliğinde gerçekleşen bayramlaşmada, manevi bir atmosferin oluştuğu gözlendi.

Bayramlaşma programında konuşan Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Nihat Tay, kitlesel bayramlaşma programlarını her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini söyledi.

Tay, “Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü olarak, düzenlenen bayramlaşma töreninde bulunmaktayız. Her yıl geleneksel hale getirilen toplu bayramlaşma programını iştirak etmekteyiz. Peygamber Efendimizin (sav) bizlere miras olarak bıraktığı bayramlaşma sünneti kaybolmaktadır. Bunu canlı tutmak, diri tutmak ve yüreklere yerleştirmek amacıyla bu tür programlar organize etmekteyiz.” dedi.

“Bizim bu tür programlara çok ihtiyacımız var”

Bayramlaşma programlarına Müslümanların ihtiyacı olduğunu söyleyen Tay, “Buralarda bayramlarda bir araya gelemeyen, birbirlerini göremeyen kardeşlerimiz bir araya gelmektedir. Bu vesilesiyle aralarındaki kaynaşma, dayanışma ruhu tekrar canlanmaktadır. Bu tür programların daha da sık hale gelmesi lazımdır. Elimizden geldikçe tüm Müslüman kardeşlerimizin bu programlara iştirak edebilmesi için kendilerine ulaşmalıyız ve davet etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Program, okunan dua ile sona erdi.

 • Sosyal Medya

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 • Takvim

  Ocak 2021
  P S Ç P C C P
  « Ara    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031